51,7 TL
Standart Teslimat : 21 Mayıs - 24 Mayıs
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Islak Balık-Gereon Rath'ın İlk Vakası Kitap Açıklaması

 

Cumhuriyeti’nin kırılgan demokrasisi çöküyor, Nazilerin iktidarı yaklaşıyor... Volker Kutscher, bu dönemin atmosferini, polisiye edebiyatın dünyası içinden anlatıyor. Cinayet şubesinden ahlâk masasına sürülmüş olan Komiser


Rath, Berlin’in canlı pornografi piyasasının, çılgın gece hayatının cürümleriyle meşgul olurken, daha “ciddi” işlere uzanan bir cinayetle karşılaşacaktır. Zaten o yıllarda, Berlin’de yaşanan hemen her hadise Nazi’lerin komünistlere karşı  yürüttüğü “sokak savaşına” değmektedir bir ucundan. Kutscher’in büyük ilgi uyandıran dizisinin bu ilk kitabında diğer “kahramanlarımızla” da tanışıyoruz. “Buda” lakaplı cinayet masası şefi Gennat’la, sıradışı polis sekreteri Charlotte’la, karizmatik mafyacı Marlow’la…


“Günümüz siyasi tarih polisiyelerinde dönemin tarihi asgari dozda aktarılır genellikle. Kutscher tutkulu ve ayrıntıcı anlatımıyla bunun karşı kutbunu oluşturuyor.”


 - Neue Ruhr Zeitung - 


 


(Tanıtım Bülteninden)


 


 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

10.08.2020

Nefis bir seri

Babbylon Berlin dizisine de kaynaklık eden serinin ilk kitabı. Karakterlerin ilk ortaya çıkışları, arka planda 1930'lar Berlin'i. Araka planda, demokrasinin yavaşça etkisini yitirmesi. Nazi'ler adım adım iktidara yürürken etrafın güzel tarifi.

08.02.2019

Islak Balik

Siyasi polisiye türünde kaliteli bir kitap

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.