31,95 TL
Standart Teslimat : 05 Ekim - 08 Ekim
200 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

İskit Kitap Açıklaması

 


Burada öleceğim, dedi karla kaplı Bozkıra bakarak… İki bin beş yüz yıl sonra, taş obalarda yaşayan, uzun ömürlü, hiç üşümeyen, dişleri sapasağlam adamlar ve kadınlar, soğuk kemiklerimi çıkaracak. Bakıp inceleyecek. Bu beyaz düzlüklerde dondurulmuş hikayemi okuyacak. Hiçbiri asıl tarihçemi anlamayacak. Savaşımı, aşkımı, Tunç zırhlı düşmanıma ve sevdiğim kadına gönderdiğim Ayrılık Atışını…

"Sakının Kuzeyden gelen o kavimden: Zalim, insafsız, deniz gibi kükreyen, Yay çekip, mızrak salıp, at binip, ordu olup, Sadaklarının açık mezarından Savaş getirenlerden…"
-Peygamber YEREMYA-
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 366

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Hyperion Kitap

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

19.02.2016

Çok iyi

Romanın bence en iyi yanı milattan önceki Türk (ya da Türklükle ilişkilendirilen) kavimleri konu alması. Yaşayışları, örf ve adetleri üzerinde detaylıca bir inceleme yapılmış. Doğru tahmin ediyorsam ünlü tarihçi Heredot’un kitaplarından faydalanılmış. Oba yaşantısı, bozkır savaş taktikleri, komşu kavimler, hatta hiçbir Türkçe kaynakta bulunmayan Androphagi’ler, Oir-pata’lar çok iyi işlenmiş.

29.06.2014

Muhteşem ve Farklı

Gerçekten harika ve farklı bir eser. Çok orjinal bir hikaye. Kurgu deseniz ayrı güzel. Sürprizlerle dolu. Yargu ve Rüya Körü´nden beri okuduğum en güzel yerli tarihi roman.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.