27,75 TL
Standart Teslimat : 04 Temmuz - 07 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

İsimsiz Kitap Açıklaması

 


-Bir insanın hikâyesi, aynı zamanda "öteki"lerin de hikâyesi midir?
-Hayaller çalınabilir mi?
-Sevginin tarifi nasıl yapılır?
-Bir aynanın iki yüzünü aynı anda görmek olası mıdır?
-Bir ölüm kaç kişiye dokunur da geçer?

"O sessizlikte zaman zonkluyordu habire. Saatin kadranında değil, guguk kuşunun gagasında hiç değil. Eller, kollar, bacaklar, beyinler uyuşmuş, yalnızca zaman zonkluyordu şakaklarda, söz bittiğinde.

Zamansız zaman. Evvel zaman, kalbur saman. Upuzun masalın ritmine kapılmış, akıllarındaki soru işaretlerinin yanıtını bir sonraki cümlede bulmaya çalışıyordu dört kişi, ruhsal tükenmenin eşiğinde dört insan, zaman içinde zaman.

Yapbozun parçaları serpiştirilmişti her yere. S. Bunları ağır ağır birleştirmişti, kör sandıkları düğümü çözmüştü, kılıç darbesiyle değil, ipi bir içinden geçirip bir dışından döndürüp, sanki yeniden düğümlüyormuş gibi. Hiç müdahale etmemişlerdi, edemezlerdi, dilleri dönmezdi ağızlarının içinde, öyle kurumuş, öyle sözsüzdüler.

Son ilmekte, yere yayılmıştı iplik upuzun, kendini bırakmıştı sere serpe. Ezber bozan zincirine beyinlerindeki kilitlerin anahtarları dizilmişti."
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 264

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Tekin Yayınevi

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

11.06.2019

"Geçmişini, geleceğini ağır bir yük gibi taşıyan tüm kadınlara..."

Arka kapak yazısı ile dikkatinizi çekiyor kitap... Aslında baştan beri roman gizem unsurları ile sizi hemen içine çekiyor... Kitap akıcı ama giriş ve gelişme bölümleri sanki olması gerekenden biraz daha yavaş aktarılmışken; romanın sonu bir o kadar aceleye getirilmiş gibi... Benim için havada kalan konular oldu. Yine de sürükleyici bir roman ama biraz da kasvetli... ya da ben romanın son 100 sayfasını okuduğum gün (dün) önce Black Mirror'un Bandersnatch bölümünü izlemiş olduğum için o kadar kasvetli geldi, ikisi üst üste fazla... bilemiyorum. Sonuç olarak güzel bir olay örgüsüne sahip aslında, üzerine düşünülmüş bir roman. Belli bir yaştan sonra okunabilir.. Ben elimden çıkartacağım ama, kitaplığımda kasvetli kitaplar bulunsun istemiyorum :) Dediğim gibi olay örgüsü güzel, sürükleyici... İnsan en yakındakini aslında ne kadar az tanıyormuş, onun ispatı kitap..."Yaşamak direnmektir! Ölmektir hem yaşamak. Yaşamak zindanlarda, İnadına yaşamak."Bir de bendeki kapağı eski basım sanırım, geriyor insanı.. Şu an satıştaki kapak daha güzel :)

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.