20,55 TL
Standart Teslimat : 30 Haziran - 04 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Işık Bahçeleri Kitap Açıklaması

 


Çağdaşımız Mani... Hoşgörü peygamberi Mani...
Amin Maalouf diğer romanlarında olduğu gibi yine bir karakterin yaşamı üzerinden dünyaya açılarak yapıtını kuruyor. Mani'nin inancı ve öyküsü Hıristiyanlık çağının şafağında, İsa'nın ölümünden iki yüz yıl sonra başlar. Bizim çağımızın da kahramanı olabilecek Mani, yaşam öyküsüyle, son nefesine kadar savunduğu inancının oluşturduğu kişisel tarihiyle, o dönemden yani II. yüzyıldan beri hala varolan politik sorunlara da işaret etmiş oluyor.

Mani'den bugüne, 'sanat ve coşku kaynağı olan kitaplarından, bağışlayıcı dininden, coşkulu arayışlarından, insan, doğa ve tanrısallık arasında uyum isteyen çağrısından geriye' çok az şey kalmış olsa da; bağnazlık ve iktidar hırsı yapıtını yok etmeye çalışsa da Amin Maalouf onun Aydınlıklar'a açılan inancını ele alıyor ve Mani'nin öyküsüyle bugüne 'ışık' tutuyor.Sayfa Sayısı: 244

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

29.12.2020

etkileyici ve öğretici

severek okudum, gerçekten etkilendim. kitaptan hem maniheizmin tarihini öğrenebiliyorsunuz hem de kişisel bir keşif fırsatı sunuyor.

23.08.2020

Tarih biraz da romanlardan öğrenilir

Maniheizmin doğuşu, özellikleri ve devrin sasanî imparatorluğunun siyasal durumu hakkında bilgi edinmek isteyenler için çok güzel bir takviye kaynak niteliğinde.

22.03.2015

dinler tarihi

elbette bilimsel değil kurgusal bir eser ama ortadoğu dinlerinin hangi ortamlarda nasıl doğduğunu anlamaya teşvik ediyor, yardımcı oluyor.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.