56,25 TL
Standart Teslimat : 09 Ağustos - 12 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

İşbaşında Duygusal Zeka Kitap Açıklaması

 


Çığır açan kitabı 'Duygusal Zeka' ile gündelik söz dağarcığımıza yeni bir deyim katan Daniel Goleman, yine devrim yaratacak bu kitabında, işyerinde başarının ölçütünü yeniden tanımlıyor. İş dünyasındaki liderlerle kurduğu bağlantının yanı sıra 500'den fazla şirkette yapılan incelemelerden elde edilen verilere dayanarak, her alanda yıldız elemanları ortaya çıkaran becerileri açıklıyor. Başlangıç düzeyindeki işlerden en üst yönetime kadar, başarıyı getiren en önemli etkenin IQ, teknik uzmanlık ya da parlak diplomalar değil, duygusal zeka olduğunu kanıtlıyor ve bu alandaki yeterliklerin günümüz iş piyasasında taşıdığı birincil değeri gözler önüne seriyor.

Beyin bilimi ve insan davranışlarıyla ilgili son araştırmalara göre, hepimiz duygusal zekamızı genişletme potansiyeline sahibiz. Goleman, bu paha biçilmez yetenekleri geliştirmemiz için bilimsel verilere dayanarak bize yol gösteriyor ve geleneksel şirket eğilimlerinin neden zaman kaybından ibaret olduğunu açıklıyor.

'İşbaşında Duygusal Zeka', önümüzdeki yıllarda şirketlerin çalışma biçimini ve onlara önderlik eden kişilerin davranış tarzını kesinlikle değiştirecektir.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 447

Baskı Yılı: 2006


e-Kitap:

Format:

Sayfa Sayısı: 357

Baskı Yılı: 2000


Dili: Türkçe
Yayınevi: Varlık Yayınları

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

14.03.2021

Daniel Goleman kitabı

Daniel Goleman ın her zamanki gibi akıcı bir anlatımla yazdığı becerilerinizi arttırmanıza yardım edecek harika bir kitap

09.08.2004

Mükemmel bir kitap...

İş dünyasında sadece analitik zekanın yeterli olmadığını, kişinin bazı iletişim, liderlik ve kişisel yetenekleri de edinmesiyle iş hayatında başarılı olunabileceğini mükemmel örneklerle anlatan bir kitap. Bununla birlikte bu yeteneklerin çoğu doğuştan gelme değildir, sonradan öğrenilebilmektedir. Alanında çok başarılı bir yazar tarafından yazılmış bu kitap, iş dünyasına atılıp, kişisel yönünün zayıf olduğunu düşünenlerin okuması gereken ilk kitap.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.