3,5/5 - 13 Kişi Yorum Yap
9,1 TL
18,0 TL %49
- Teslimat Seçenekleri -
Aynı Gün Teslimat : 28 Eylül (18:00 - 23:00)
Hızlı Teslimat : 30 Eylül
Standart Teslimat : 01 - 07 Ekim
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

İran Masalları, çeşitliliğiyle zengin, karmaşık ve büyülü bir kültürel yapıyı binlerce yıl boyunca korumayı başarmış topraklardan doğdu. Kaynağını Budizm, Hinduizm, İslam ve Zerdüştlük'ten alan bu masallar, İran’daki değişik inanç ve kültürlerin bin yıllar içinde nasıl iç içe geçtiğini ve ortaya biricik, özgün bir yaşayış çıkardığını gösteriyor.


İran masalları, yeniden yorumlanmış ya da bambaşka kurgulara adapte edilmiş halleriyle, zamanla bütün yeryüzünü dolaştı. Çağdaş edebiyatın fantastik unsurları bile varlığını büyük ölçüde, genellikle erdem ve bilgelik üzerine kurulu bu yalın anlatımlara borçlu.


 


(Tanıtım Bülteninden)


 


 

 

Puanlamalar

%23,1
%53,8
%15,4
%7,7
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

20.06.2020

FENA DEĞİL

Kitapda iyi masallar var.

11.12.2019

Başucu kitabı

Her gece yatmadan önce bir hikaye okuyarak kitabı bitirdim. İçerisinde efsanevi ama ilgi çekici bir çok hikaye var. Hikaye anlatmayı sevenler için kitap rafında bulunmalı

19.10.2018

Güzel Ama Yeterli Değil

Konsept olarak güzel bir çalışma olmakla birlikte içeriğin büyük bir medeniyeti yeterli düzeyde anlatamadığını düşünmekteyim. Bu kadar eski ve büyük bir kültür mirasının anlatımı için içeriğin genişletilmesi ve zenginleştirilmesi gerekmekte. Ancak kitabın amaçladığı noktaya ulaştığını da söylemek mümkün.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.