4/5 - 9 Kişi Yorum Yap, Kazan!
7,0 TL
14,0 TL %50
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 21 Ekim
Standart Teslimat : 22 - 24 Ekim
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

İran Masalları, çeşitliliğiyle zengin, karmaşık ve büyülü bir kültürel yapıyı binlerce yıl boyunca korumayı başarmış topraklardan doğdu. Kaynağını Budizm, Hinduizm, İslam ve Zerdüştlük'ten alan bu masallar, İran’daki değişik inanç ve kültürlerin bin yıllar içinde nasıl iç içe geçtiğini ve ortaya biricik, özgün bir yaşayış çıkardığını gösteriyor.


İran masalları, yeniden yorumlanmış ya da bambaşka kurgulara adapte edilmiş halleriyle, zamanla bütün yeryüzünü dolaştı. Çağdaş edebiyatın fantastik unsurları bile varlığını büyük ölçüde, genellikle erdem ve bilgelik üzerine kurulu bu yalın anlatımlara borçlu.


 


(Tanıtım Bülteninden)


 


 

 

Puanlamalar

%33,3
%55,6
%11,1
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

19.10.2018

Güzel Ama Yeterli Değil

Konsept olarak güzel bir çalışma olmakla birlikte içeriğin büyük bir medeniyeti yeterli düzeyde anlatamadığını düşünmekteyim. Bu kadar eski ve büyük bir kültür mirasının anlatımı için içeriğin genişletilmesi ve zenginleştirilmesi gerekmekte. Ancak kitabın amaçladığı noktaya ulaştığını da söylemek mümkün.

25.07.2018

İRAN MASALLARI

İran tarih kadar eski, kadim bir kültür. Ancak Binbir Gece Masallarını az çok okumuş biri olarak mevcut kitaptaki masalların sığ kaldığı görüşünü taşıyorum. Kapak şahane olsa da bu şahaneliği ne yazık ki içerisinde bulamayacaksınız.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız