4/5 - 39 Kişi Yorum Yap
17,28 TL
24,0 TL %28
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 18 Temmuz
Standart Teslimat : 20 - 24 Temmuz
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Cemil Meric'in "Disiplin içinde çalışmayı bu kitaptan öğrendim." diye tarif ettiği "İrade Terbiyesi" İlk yayımlandığı tarihten itibaren pek çok dile çevrilmiş ve tembellik, İsteksizlik gibi huylardan kurtulmak isteyenlerin başucu kitabı olmuştur.

Kitapta bilhassa gençlere ve zihnini kullanarak çalışanlara hitap eden Fransız profesör kendi hayatından aktardığı Örnekleri ve başka düşünürlerin tespitlerini de kullanarak İnsanın İrade zayıflığıyla nasıl mücadele etmesi gerektiğini anlatıyor. Prof.Dr. Ali Fuat Başgil Gençlerle Başbaşa kitabında şöyle demektedir: "Mösyö Girard bize bir kitap tavsiye etti ve mutlaka okumamızı söyledi. Bu, Aix-Marseille Üniversitesi rektörü Jules Payot'un "irade Terbiyesi" adlı kitabı İdi. Ertesi gün şehre İnerek kitabı aldım, ihtiyar bir meşenin dibine oturarak İrade Terbiyesi'ni okumaya koyuldum. Okudukça İçimde tahassür ve nedametle karışık müphem bir acı duymaya başladım. Kendi kendime, ah bu kitap on sekiz yirmi yaşlarımdayken elime geçmeliydi diyor ve geciktiğim için üzülüyordum."

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar

%41
%35,9
%12,8
%2,6
%7,7
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

10.06.2020

Kendine hükmetmek isteyen herkes için başucu kitabı

Keşke daha önce karşılaşıp okuma ve anlama şansına sahip olsaydım dediğim kitap. Sadece telkinlerde bulunmakla kalmıyor aynı zamanda neyi nasıl yapmamız gerektiğini de açıklayan bir eser. Övgüyü ve başucu kitabı olmayı hak ediyor.

06.06.2020

Çok iyi

Gerçekten Cemil Meriç in dediği kadar var. Lise ve üniversite öğrencilerine okutulması gereken bir kitap. Ayrıca kitabın fiyatı diğer sitelere göre çok uygun. Teşekkürler idefix !

24.05.2020

Öğretici

Öğretici bir kitap eminim okuduğunuzda size çok şey katacak.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.