Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


Cenevre'de saatçi ustası olan babasının yanından ayrılan; mesleksiz, işsiz, parasız ve hiçbir toplumsal statü ile bağlantısı olmayan Jean-Jacques Rousseau, yeni bir çağın oluşumunun öncesinde, çağımızın birçok sorununu yaşayacak ve bunları düşünüp değerlendirmeye çalışacak olan yeni bir insan tipinin ilk örneğidir.

Onun yalnızlığı, 1756 Lizbon Depremi'nde yayımladığı bildirisiyle olayı hâlâ Tanrısal iradeye bağlayan Papa'nın yalanını da; Papa'nın deklerasyonundaki yalanı vurgulayan ama bunu yalnızca jeolojik bir olay olarak sunan Voltaire'in yalanını da fark eden ve yaşanan depremin toplumsal sistemin ürünü olduğunu, yıkımın ve ölümün gelip yoksul mahallelerin başına çöktüğünü gören bir düşünürün yalnızlığıdır. Bu nedenle, günümüzdeki "depremleri", "çöküntüleri" yalansız dolansız anlamak isteyen herkesin yeniden ve yeniden okuması gereken bir düşünürdür Rousseau.
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 224

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 172

Baskı Yılı: 1982


Dili: Türkçe
Yayınevi: Say Yayınları

 

Puanlamalar

%42,9
%28,6
%14,3
%14,3
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

18.02.2014

Çeviri ancak bu kadar kötü olabilir.

Arkadaşlar bu cağnım kitabın çok eski ve yeni baskısı var bende ve  çeviri yanlışları , cümle hataları ya çok az değiştirilmiş ya da hiç değişmemiş. Almayın derim.

01.01.2013

çeviri faciası

Kitabın çevirisi o kadar kötü ki sanırım kitabı bitiremeyeceğim. Sanki hiç editör eli değmemiş gibi. Hem de 11. baskıya gelmesine rağmen! Şansınız varsa Fransızcadan ya da başka herhangi bir yabancı dilden okuyun derim.  

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız