58,9 TL
Standart Teslimat : 03 Ekim - 06 Ekim
200 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

İnsanın Görkemi Kitap Açıklaması

 


"Kendimi Emerson'a o denli yakın buluyorum ki onu övmekten çekiniyorum, çünkü kendimi övmüş gibi olmaktan korkuyorum."
Friedrich Nietzche

Bu kitap, düşünce tarihinin önemli isimlerinden Amerikalı düşünür Ralph Waldo Emerson'ın Türkçede ilk kez yayımlanmış denemelerinden oluşuyor. Aynı zamanda büyük bir yazar-şair olan Emerson, aralarında Walt Whitman, Emily Dickinson, Edwin Arlington Robinson, Wallace Stevens, Hart Crane ve Robert Frost'un bulunduğu uzun bir dizi Amerikan şairine ilham verdi. Düşünceleri ise John Dewey, George Santayana, Friedrich Nietzsche ve William James gibi filozofların felsefesini etkiledi.

"Her insan, evrensel aklın vücut bulmuş bir başka halidir. Bütün nitelikleri insanın içinde mevcuttur." Kitaptan

"Bazı kitaplar kişiyi ve onun hayatının yönünü değiştirme potansiyeli taşır. Başka türlü bakmaya, başka türlü düşünmeye başka türlü hissetmeye ve bambaşka biçimde görmeye giden yolların tam kavşağında durur bu tür metinler. Emerson'un âdeta tarafsızlık suyuyla yıkadığı düşüncelerini bu yüzden çok önemsiyorum ve şiddetle öneriyorum."
Cem MumcuSayfa Sayısı: 186

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Okuyan Us Yayınları

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

26.01.2019

Bir Dünya

Emerson'nın dünyasına girmek, bilinen başka bir gerçekliğin dünyasına girmek gibidir. Okunduktan sonra kesinlikle onu daha okumadan önceki gibi dünyaya yani gerçekliğe bakmadığınızı hissedersiniz. Montaigne dünyasından daha büyük bir dünya olmasa da Hafiz'ın dünyasına bir yol bulursunuz..

13.01.2019

Bir Dünya Yitirdim

Eğer okursanız bir dünya yitirirsiniz ama korkmaya gerek yok belki bir evren bulursunuz..

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.