3,5/5 - 5 Kişi Yorum Yap
15,2 TL
20,0 TL %24
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 27 Temmuz - 30 Temmuz
Standart Teslimat’ta 50 TL üzeri kargo bedava!

İnsanın Anlama Yetisi Üzerine Bir Soruşturma Kitap Açıklaması

18. yüzyılın önemli düşünürlerinden David Hume, İnsanın Anlama Yetisi Üzerine Bir Soruşturma adlı eserinde felsefe anlayışını ve bu anlayışının temel ilkelerini ortaya koyar.

Nedensellik ilkesine getirdiği eleştirilerle felsefe tarihine büyük bir katkıda bulunan Hume, insan bilimini ve doğasını incelemek amacıyla zihnin içeriğine ve anlama yetisine yönelir. Ona göre zihnin algıları iki forma bürünür; idealar ve izlenimler.  Bütün idealarımızın izlenimlerimizden geldiğini öne sürerek nedensellik ideasına karşılık gelecek hiçbir izlenim olmadığını, bu ilkenin ne akılla ne de deneyle kanıtlanabildiğini, yalnızca zihinsel bir alışkanlıktan ibaret olduğunu savunur.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

 

Puanlamalar
%20
%40
%20
%20
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

05.04.2021

ADLER/İNSAN TABİATI

İnsanın olduğu her yerde insani sorunlar vardır. Bu sorunlara insani çözümler üretmek herkesin görevidir. Adler, bu  sorunlara oldukça iyimser yaklaşıyor. Daha  önce Adleri okumadığım için çok üzüldüm. Herkese tavsiye ediyorum.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.