4/5 - 14 Kişi Yorum Yap
19,25 TL
27,5 TL %30
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 07 Temmuz
Standart Teslimat : 08 - 11 Temmuz
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Çağdaş Psikolojinin üç büyük devinden biri ve bireysel psikoloji ekolünün kurucusu, Avusturyalı psikiyatr Alfred Adler, İnsanı Tanıma Sanatı'yla, geniş bir okur kitlesine yöneliyor.

Adler'in, bu yüzyılın başında, insanın ruhsal-fiziksel varlığına ve yaşamdaki sorunlarına ilişkin yaptığı saptamalar, aradan geçen bunca yıla karşın değerinden hiçbir şey yitirmeden anlamlılığını ve yol göstericilik işlevini koruyor. Adler'in bir dizi konferansından doğan bu yapıtın başlıca amacı, toplum içindeki etkinliğimizin içerdiği kusurları bireylerin hatalı davranışlarından yola çıkarak anlamak, söz konusu hataları göz önüne sermek ve bireylerin toplum yaşamına daha iyi uymalarını sağlamaya çalışmak.

Yapıt öte yandan, bireysel psikolojinin en temel ilkelerini ve bunların insanı tanımada taşıdığı değeri, ortak yaşamdaki ve kişinin kendi yaşamını kurmadaki öneminin açıklama amacı taşıyor.
Adler, yaşamın, çağımızda pek de göremediğimiz anlamını, gerçekten de bir sanatçı gibi ince ince işleyerek ortaya koyuyor.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 328

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 237

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Say Yayınları

 

Puanlamalar

%78,6
%14,3
%0
%0
%7,1
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

11.09.2015

Bireysel psikoloji

Kitabın genel havası olumlu ama Adler´in ´´Toplum´´ ve bu topluma atfettiği mükemmellik bana ütopik geldi,çünkü bir toplum veya içine katıldığımız çoğunlukta bayağı halde hasta olabilir.

16.02.2014

Yetersiz

Kitabın geniş kitlelere hitap etmesinin altında yatan nedenin, aslında hepimizin gözlemlediği fakat kelimelere dökmediğimiz gerçekleri basit bir dille bize tekrar anlatıyor oluşudur. Anlatılanlarda gerçeklik payı yüksek olsa da Adler de Freud´un düştüğü hataya düşerek piskolojiye tek bir açıdan bakmaktadır. Kitap güzel, okunulası fakat yetersizdir.

18.01.2009

muhteşem

İnsan kişiliğinin ve davranışlarının altında yatan nedenleri açıkça anlatıyor Adler. Psikolojiyle ilgilenenlerin okumasını tavsiye ediyorum, çok beğendim...

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.