4/5 - 139 Kişi Yorum Yap
17,55 TL
27,0 TL %35
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 28 Eylül
Standart Teslimat : 30 Eylül - 06 Ekim
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


İlk kez yayımlandığı 1983'ten günümüze defalarca baskı yapmış ve okurla kurduğu yapıcı ilişkiyi kanıtlamış olan bu kitabında Engin Geçtan insan olmanın ikilemini şöyle anlatır: "Çağdaş toplumlar kendine özgü bir olguyu da birlikte getirmiştir. İnsan eskisinden çok daha fazla sayıda insanla, çok daha kısa süreli, daha yüzeysel ilişkiler kurma eğilimindedir. Bu, soğuk bir günde karşılaşan bir grup kirpinin öyküsüne benzer. Kirpiler ısınabilmek için birbirlerine sokulurlar, ama dikenleri birbirine batar. Birbirlerinden ayrıldıklarındaysa soğuktan rahatsız olurlar. İleri geri hareket ederek sonunda dikenlerini batırmadan birbirlerini ısıtabilecekleri en uygun uzaklığı bulurlar."

Son yirmi yılın dünyasındaki sosyal ve maddi değişimler düşünülürse, kirpilerin birbirine daha da çok ihtiyaç duyduğunu, her kirpinin bu ikilem karşısında kendi cevabını bulması gerektiğini, tam da bu yüzden İnsan Olmak'ın bugün daha da güncel olduğunu söyleyebiliriz.Sayfa Sayısı: 184

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Metis Yayıncılık

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Çocuk yalnızlığında toplum, iç savaş tutsağı birey
Fikri Sabit

İşçiler ayakta, küçük esnaf geleceğini yitirdi yitirecek, emekli dullar televizyonlarda başka emekli dulları aramakta, gençler tuhaf yetenekleriyle kısa yoldan para kazanma yolunu seçmişken; televizyon yıldızları mafyayla tuhaf bir iktidar birlikteliği içinde, bürokratlarımız mahalle kavgası tarzında üstümüzde yavaş yavaş tepinmekte ve çocuklar şarkı yarışmalarında gün be gün hayattan ve geleceğimizden elenip dururken, bir çılgınlıklar imparatorluğu değilse içinde yaşadığımız o zaman nedir peki, diye düşünüp duranlara kısacık bir kitap tavsiye ediyorum hararetle: “Zamane”...

.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Puanlamalar

%60,4
%29,5
%5
%0,7
%4,3
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

20.09.2020

Limon.kitap

İnsan Olmak |Engin GeçtanBiz insanlar olarak var olduğumuzdan beri hayatı anlamaya ve yorumlaya çalışırken kendimizi tanımlamakta güçlük çekiyoruz.  Engin Geçtan kitapta günlük hayatta bir çok insanın yaşadığı sorunları başlıklar altında ele almış. Aile yapısı, kaygı ve korkularımız, öfke düşmanlık, kendimize verdiğimiz değer, yalnızlık, sorumluluk gibi konuları geniş bir biçimde insan olmanın getirdiği bir çok konu bulunduruyor. Kitabı okurken çevrenizi kendinizi ve toplumun davranışlarının nedenlerini sonuçlarını düşünüp sorgularken bulabiliyorsunuz. Kendinizi ve toplumu keşfederken bir farkındalığın içinde oluyorsunuz. Yazar çocukluğumuzdan bu yana tüm yaşama dair gelişimsel bir süreçle anlatmış. Okurken çevrenizi anlayacağınız ve kendinizi tanımanız da yardımcı olacak bir kitap. Bir çırpıda hızlıca okunacak bir kitap olmadığını düşünüyorum her sayfayı sindirerek okunmalı ve anlaşılmalıdır.

19.08.2020

Başucu Kitabı

Tekrar tekrar okunması gereken, her okuyuşta yeni farkındalıklar kazandıran, iyi ki de yazılmış dedirten müthiş bir kitap.

15.07.2020

değerli bir kitap

Çok değerli bir kitap, okumanızı şiddetle tavsiye ederim.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.