12,6 TL
Standart Teslimat : 01 Ekim - 04 Ekim
200 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

İnsan Neyle Yaşar? Kitap Açıklaması

 

Açgözlülük, bencillik, yardımseverlik, sevgi ve iyilik kavramlarını sağlam bir kurguyla ele alan Lev Nikolayeviç Tolstoy; İnsan Neyle Yaşar? romanında yaşama amacını, insanların neden yaratıldığını, insanın kendisiyle ve çevresiyle olan iletişimini hikâyeleriyle mercek altına alıyor. İnsanların neden yetinmediği sorusunun peşinden giden yazar, doyumsuzluk gibi kavramlara da eserinde yer veriyor. İnsan Neyle Yaşar?, okuyucunun manevi dünyasına hitap eden ve ona bazı şeyleri sorgulatmayı başaran eserlerden biri. Tek solukta okuyup bitirebileceğiniz Tolstoy’un ünlü eseri İnsan Neyle Yaşar? romanına bir şans verebilir, kitabın satırları arasında kaybolabilirsiniz. Gelin, İnsan Neyle Yaşar? romanını daha yakından inceleyelim.

 

"İnsan Neyle Yaşar?" adlı kitabı neden okumalısınız?

Tolstoy’un İnsan Neyle Yaşar? romanındaki hikâyenin kahramanı olan Simon, son derece yoksul bir ayakkabıcı tamircisi. Baş karakter Simon'ın elindeki ayakkabıları tamir etmek için koyun postu satın alması, bu postu alabilmesi için de müşterilerinin kendisine olan borçlarını toplaması gerekiyor. Hikâye de tam olarak bu noktada başlıyor. Başlangıçta tek hikâye gibi gözüken roman, dört bölümden oluşuyor. Bu dört hikâyenin kahramanları ve olay akışları birbirlerinden farklı olsa da hikâyelerin hepsinin tek bir ortak düşünce etrafında oluşturulduğu görülüyor. Bu da her kahramanın farklı bir felsefi konunun peşinden gitmesini sağlıyor. Farklı konulardaki bu dört hikâyenin aynı tema etrafında toplanmış olması, kitabın bütünlüğünü bozmuyor; aksine hikâyede bir devamlılık sağlıyor. Okuyucu, kaç yaşında olursa olsun herkesin sıkılmadan okuyabileceği 92 sayfalık bu romandan mutlaka dersler çıkarıyor. Ayrıca romanı okuyan herkes, içinde yer edecek bir hikâye bulabiliyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

İnsan Neyle Yaşar?, Rus yazar Lev Nikolayeviç Tolstoy’un 1885’te kaleme aldığı kült bir eser. İnsan Neyle Yaşar? adlı öyküde insanların doğası gereği içinde iyilik barındırdığı ve şartlar ne olursa olsun insanların olaylar karşısında bu doğrultuda hareket etmesi gerektiği vurgulanır. Peki, insan içinde hiç mi kötülük barındırmaz? Yazar, diğer kitaplarında da bu düşünceyi sorgular. Tolstoy’un Rus halkına ve tüm dünyaya bıraktığı bir miras olan roman, Gökçe Müderrisoğlu Aktaş tarafından Türkçeye çevrilir ve İndigo Kitap tarafından 2017 yılında okuyucuyla buluşturulur.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Yazar Lev Nikolayeviç Tolstoy’un İnsan Neyle Yaşar? kitabı dışında yayımlanan başka kült eserleri de bulunuyor. Dilerseniz başarılı yazar Tolstoy'un Savaş ve Barış, Anna Karenina, Çocukluğum, Diriliş, Aile Mutluluğu ve İtiraflarım eserlerine göz atabilir; Tolstoy'un edebi yönünden aldığınız hazzı daha uzun bir süre yaşayabilirsiniz.

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

09.06.2022

düşündürücü...

tam bir sorgulatıcı, düşündürücü bir kitap daha. oldukça etkili.. tavsiye edilir.

10.01.2021

Güzel

Güzel bir kitaptı

29.09.2020

tolstoy

Bayıldım. Gerçekten herkesin okuması gerektiğini düşünüyorum. Çok üzgünüm ki otobüs yolculuğu sırasında kitabımı kaybettim. İncecik olduğu için koyduğum yerden düşmüş, çok sevmiştim tekrar tekrar okurdum

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.