Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

İnsan Ne İle Yaşar Kitap Açıklaması


Varsıl bir Rus soylusu olan Tolstoy, sonraları Tolstoyanizm diye tanınacak olan bir soy anarşist Hıristiyanlığın temellerini atmış; kendisini mülksüzleştirmiş, mülkiyetin tutsağı olmaktan kurtarmıştır.

İnsan Ne İle Yaşar, adlı bu yapıtında iyilik-kötülük; açgözlülük-tokgözlülük, hayat-ölüm benzeri karşıtlıkların erdemli bir yanıtını didaktik biçemiyle vermeye çalışırken; kısa, "ibretlik" öyküler yazmaktaki becerisini de sergiliyor.Baskı Yılı: 2008


Dili: Türkçe
Yayınevi: Oda Yayınları

 

Puanlamalar
%50
%0
%50
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

30.06.2007

İbretlik Öyküler

Hikayeleri okurken insanın ne ile yaşadığını ve ne için yaşadığını dikkatle aramaya başlıyoruz. İlk öyküde cevap Azrail aracılığı ile veriliyordu. Ancak o kadar güzel anlatılmış bir hikaye ki o mistizmi ve mekanı insan, beyninde adeta yaşıyor. Sevgi ve insanın gereksinimleri bilgisinin verilmemesi insanın ne ile yaşadığına birer örnek. Diğer hikayeler de çok ders verici. "Onu 2 metrelik toprak doyurdu" açgözlülük üstüne yazılmış en çarpıcı hikayelerden biri olmalı. Ölümünden hemen önce çıktığı tren seyahatinde zatürreden öldüğünü, istikametinin dini huzuru ve gerçeği bulacağına inandığı İstanbul olduğunu da ilave edelim.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.