84,35 TL
Standart Teslimat : 28 Eylül - 01 Ekim
200 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

İnsan Mühendisliği Kitap Açıklaması

 


NÜVİT OSM AY, Türkiye'de modern başarı kültürünün üreticilerinden biridir. Amerikalı yazar Dale Carnegie'nin kurslarına katılmış, eğitmenlik sertifikası almıştır. Daha sonraki yıllarda Türkiye'de bu programa kendi yorumunu da katarak Düşün, Konuş, Dinle (DKD) Okulu'nu kurmuştur. Bu okulun kurslarına katılan binlerce kişi çok iyi yerlere gelmiştir. Nüvit Osmay, 1970-1980 döneminde TÜBİTAK'ın Bilim Teknik dergisinin yayın yönetmenliğini yapmış, bu derginin tirajını 15.000'den devralıp 95.000'e çıkarmıştır.
İnsan mühendisliği, Türkiye'nin bir kişisel gelişim ve yönetim kılavuzu klasi-ğidir. Kitap Nüvit Osmay'ın telif ve tercüme makalelerinden oluşmaktadır. Zengin içeriğiyle Türkçenin en çok alıntı yapılan, eserlerinden biri olmuştur. İnsan Mühendisliği'nin bir özelliği de modern yönetim, eğitim ve kişisel gelişim öğreti ve uygulamalarını Türkçeye kazandıran ilk eserlerden biri olmasıdır. Kapsamının genişliğini ve içeriğinin zenginliğini anlamak için 'içindekiler' kısmına bakılması yeterlidir.
"Uzanıp rastgele bir sayfa açmak ve okumak, insana öyle keyif veriyor; hem öyle şeyler kazandırıyor ki... Bu kitabı anlattım size uzun uzun. Alıntılar yaparak tanıttım... Yatağınızın başucunda bu kitap yoksa eğer, inanın çok şey kaybediyorsunuz. Gidin bir alın, karıştırın sayfalarını, ne demek istediğimi anlayacaksınız. Bu kitap her evde olmalı..."
Hıncal Uluç
Sabah gazetesi


"Nüvit Osmay'ı 1930'larda 'Yeni Adam'ı çıkarırken tanımaya başladım... Renkli üslubu bu son eserini herkesin okuması gereken değerli bir kitap yapmıştır."
Prof. Dr. İsmail Hakkı BaltacıoğluSayfa Sayısı: 572

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Alfa Yayıncılık

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

02.10.2019

hayal kırıklığı

Kitabın arka kapağına bakınca tanınmış isimler övgüler dizmiş, siteye bakınca kitabın puanı 9'a yaklaşmış. Peki bu kitabın hakkı tam olarak ne? Büyük bir istekle başladım ancak gerçekten kitabı bitirmek için harcayacağım zamana da üzülüyorum. Kitap hakkında yapılan yorumlara güvenerek kitabı almıştım. Ancak beklentimi karşılamadı. Neden mi? Sayfa 90: "insanlarla geçinme yolları" isimli bölüm Carnegie diyor ki, Freud diyor ki, Dewey diyor ki, Lincon diyor ki, diye diye özlü sözlerle doldurulmuş. Bu kitabın sadece bir bölümü. Diğer bölümlerin de bu bölümden farkı yok. Peki O diyor, bu anlatıyor kitabın yazarı tam olarak bize ne kazandırıyor? Ayrıca kitapta çok fazla anlatım bozukluğu var. Anlam bütünlüğü çok zayıf. Okumak konusunda takdir size ait.

23.02.2014

El kitabı

Mühendislik özellikle Endüstri Mühendisliği okuyan öğrencilere kesinlikle tavsiye ederim. Hem Nüvit Bey çok iyi referanslar vererek daha çok okumaya teşvik ediyor hem de sürdürülebilir ve işleyen bir sistemin parçalarını tek tek açıklıyor. Bence bir başucu kitabı niteliğinde.

11.09.2013

Yazım Hataları

Kitabın 21. baskısını okudum.  Gelişim kitapları konusunda okumaya bu kitaptan başlayabilirsiniz.  Yalnız, 21. baskısını yapan böyle geniş kapsamlı bir kitabın, olmaması gerektiği kadar yazım hataları ve düşük cümleler içermesine çok şaşırdım.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.