Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

İnancım Neden İbarettir Kitap Açıklaması

 


Lev Tolstoy 122 yıl sonra Türkçe'de ilk kez yayımlanan bu eserinde, "Beni seviyorsanız buyruklarımı yerine getirirsiniz" diyen Mesih İsa'nın, Hıristiyanların bilmedikleri ya da bilmek istemedikleri ve riayet etmedikleri beş buyruğunu inceliyor.

"İsa, kötüye karşı direnmeyin diyor; mahkemelerin amacı kötüye karşı direnmektir. İsa, kötülüğe karşı iyilik yapılmasını istiyor; mahkemeler ise kötülüğe kötülükle karşılık veriyorlar. İsa, iyilerle kötüler arasında ayrım yapmayın diyor; mahkemelerin yaptığı yegâne iş budur. İsa herkesi bağışlayın, bir kez değil, yedi kez değil, sınırsız şekilde bağışlayın diyor; mahkemeler bağışlamıyor, cezalandırıyorlar, karşılık olarak iyilik yapmıyorlar, toplumun düşmanları olarak gördükleri kişilere kötülük ediyorlar."Sayfa Sayısı: 200

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Eko Kitaplığı

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Virgül Eleştirdi

“Sağ yanağına tokat atana öbür yanağınızı da çevirin,” buyruğunun yer aldığı, İncil’in Dağdaki Vaaz bölümünden yola çıkarak, İsa’nın öğretisini anlamaya çalışıyor Tolstoy. Tüm İncil’leri ve teolojik yorumları inceliyor. Acaba İsa “Göze göz dişe diş dendiğini duydunuz, ama ben size diyorum ki size kötülük yapana direnmeyin,” sözleriyle neyi kastetmişti? .

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

05.10.2019

İnancım neden ibaret

İnançtan bahseden herkesin ilk önceliği bu olmalı. Gerçekten anlaşılamayan (amacı) dinlerin sebep oldukları malum; savaşlar, terör eylemleri, katliamlar vs vs. Bir de kendi inancını sorgulamadan (eğitmeden) bir başkasını kolayca yaftalayabiliyor. Yani dini  sahipleniyor, kendi tekelinde sanıyor. Peygamberler bu yetkiyi kendilerinde görmemiş. İşte bütün bunlar, dini gerçekte anlamamanın sonuçları. Büyük yazar Tolstoy bize böyle güzel eserler bıraktığı için, teşşekkürü bir borç bilip, ALLAH RAHMET ETSİN diyorum.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.