30,2 TL
Standart Teslimat : 12 Ağustos - 15 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

İmkansız İlişkilerden Mümkün İlişkilere Kitap Açıklaması

 

“Oysa bir ayrılıkla başladı hayat. Annenin güvenli bedeninden kopan insan, yaşamı da ölüm denen ayrılıkla terk edecek.”

“Geçmişi anlamak bugünkü ilişkileri anlamaktır. İmkânsızdan mümküne geçmektir.”

Biriyle karşılaştınız bir gün. Üzerinde sizi kendisine çeken mıknatıslar vardı. Kalbiniz öyle hızlı atmaya başladı ki, “İşte,” dediniz, “hayatımın aşkı.” Bir anda peri tozu serpildi hayatınıza. Çok mutlu oldunuz, onsuz yaşayamayacağınızı düşündünüz, sözler verdiniz birbirinize, hatta evlendiniz belki. “Ölüm bizi ayırana dek,” dediniz sesiniz titreyerek. Lakin masal burada bitmedi. Ne olduğunu anlayamadan hayatınıza serpilen peri tozlarında boğulmaya başladığınızı hissettiniz. Bir şeyler ters gidiyordu. Sevilmek için sürekli çaba sarf ediyor ama bir türlü karşılığını alamıyordunuz. Sizi hayatınızın aşkı olduğuna inandığınız kişiye çeken mıknatısların, geçmişinizde yaşadığınız acılar olduğunu anlayamadınız. Ama gitmesine de izin veremezdiniz çünkü küçük bir çocukken de terk edilmek en büyük korkunuzdu. Bağlandığınızı sandığınız kişinin bağımlısı olmuştunuz. İmkânsız bir ilişkinin çıkmaz sokağındaydınız artık. Peki, bu ilişki nasıl mümkün olacaktı?

Psikiyatrist Dr. Bahar Tezcan’ın ilişki bağımlılığı, narsist bireyle ilişki, evlilik gibi konular üzerine kaleme aldığı, çeşitli vakalar ve denemelerin vücuda getirdiği İmkânsız İlişkilerden Mümkün İlişkilere; bir solukta okuyacağınız, kendinizden, geçmişinizden, ilişkilerinizden de parçalar bulacağınız, kaçtığınız gerçeklerle yüzleşeceğiniz, terapi niteliğinde bir başucu kitabı.

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

22.04.2021

Tavsiye Ederim.

O imkansız ilişkiye neden başladığımızı, neden kaldığımızı ve neden bitiremediğimizi veya neden bitirmemiz gerektiğini anlatan farkındalık sağlayacak bir kitap. Altı çizilecek çok güzel yerlere değinilmiş ki kitap içinde de bu özel sözlerin bazıları farklı bir görsel ile vurgulanmış. Kötü giden, size kötü hissettiren, içinizi sıkan o ilişkiden kurtulabilmeye yönelik ele aldığı konular sayesinde kitabın da adında dediği gibi mümkün ilişkilere bir yol sağlıyor. Tavsiye ederim, bir çırpıda bitti. Gerek içindeki vaka örneklerinde, gerek Bahar Tezcan'ın açıklamalarında mutlaka kendinizden bir şey bulacak bir nokta bulacağınızı düşünüyorum. Aile danışmanı olarak mesleki bir okuma olsa da şahsen daha erken okumuş olmayı isterdim.

14.12.2020

Çok uzun anlatımlar

Konular cok bilindik ve aslında vaka örneklemeleri çlk güzel ancak denemeler öyle çok uzatılarak yazılmış ki insan bir yerden sonra ilgisini kaybediyor...

19.11.2020

Harika

Kitap ayna niteliği taşıyor,mutlaka alıp okuyun kendinizden çok şey bulacağınıza eminim

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.