42,25 TL
Standart Teslimat : 14 Temmuz - 17 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

İlyada Kitap Açıklaması

 

Yunan ozan Homeros’un MÖ 7. veya 8. yüzyıllarda yazdığı düşünülen İlyada, yine bir Homeros destanı olan Odysseia ile birlikte Batı Edebiyatı’nın en eski örneği ve gelmiş geçmiş en güzel epik şiirlerden biri olarak kabul edilir. Başta İlyada olmak üzere her iki destan da Truva Savaşı ve bu savaşta yer alan karakterlerle ilgili söylenceleri dile getirmektedir.


Tarihçiler, Yunanistan’da yaşayan Akalar ile Batı Anadolu’da yaşamış olan Truvalılar arasındaki bu savaşın yaklaşık üç bin iki yüz yıl önce yaşandığı ve on yıl sürdüğü görüşündedir.


Yunancada Truva’nın bir adının da İlios olmasından dolayı Homeros’un bu destanı “İlyada” adını almıştır. Homeros, yaşadığı dönemde herkesin bu öyküyü bildiğini düşünerek kuşatmayı en başından itibaren anlatmaz. Savaşın onuncu yılında, sadece birkaç haftalık bir zaman diliminde geçen olayları anlatır.


 


(Tanıtım Bülteninden)

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

18.04.2014

İLYADA HAKKINDA

Kitap Troyaya atın sokulmasından bahsetmiyor.

30.04.2013

meraklısına tavsiye edilir

Homeros'un kullandığı şiirsel dili düşünürsek çok kaliteli bir çeviri yapılmış ben baya beğendim. Şiirler türkçede anlamını yitirse de çevirmenler o anlamı vermeye çalışmışlar. Bunun dışında sadece savaşı değil Yunan mitolojisinin birçok karakter ve ögesinide bulabiliceğiniz bir eser.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.