73,0 TL
Standart Teslimat : 01 Temmuz - 04 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

İlk Müslüman Kitap Açıklaması

 


"Zengin bir biyografi. Bu kitabı okuyanlar on dört asır sonra çağrısı bir buçuk milyardan fazla insanın inancı haline gelen peygamberi anlamaya hazır hale geleceklerdir."
-San Francisco Chronicle-

"Bu kitap Hz. Muhammed'in yaşam hikâyesini İslâmî kaynaklara göre rahat ve anlaşılabilir bir tarzda okuma şansı veriyor. İlk Müslüman bunu başarıyor. Öznesini canlı ve dolaysız anlatıyor."
-Hari Kunzru,The New York Times Book Review-

"Zengin ayrıntılarla çok güzel kaleme alınmış. Hazleton'ın kelimelerle yapabildiklerini neredeyse hiç kimse resimlerle bile yapmaya çalışmadı. Elinizden bırakamayacaksınız."
-The Seattle Times-

"Aynı kahramanı gibi Hazleton da siyaset ile dinin kesiştiği genellikle korkutucu mecralarda çok başarıyla gezinerek inancın derin insancıllığını ortaya çıkarıyor."
-More Magazine-
(Tanıtım Bülteninden)



Sayfa Sayısı: 374

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Kitabix Yayınları

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

07.08.2021

First Muslim

Kitabı okudum.Önemli eksiklerin yanında yanlış bilgilere de başvurduğundan yazar ne kadar objektif olmaya çalışsa da hatalı çıkarımlara gitmiş.Yer yer de sebep sonuç ilişkisini kurmakta zorlandığını (Örneğin HZ.Muhammed'in eşlerine kızıp mescidinde ayrı bir yerde bir süre kalmasını Kuran'ın eşlerinin maddi beklentileriyle dünya düşkünlüğünden bunu yaptıklarını bildirip yerildiği ayetleri doğru anlayamayıp,sorunu aralarındaki kıskançlığa vermesi gibi) ve bunu da satır aralarında göstermiş.Yazar vahye inanmadığından da Hz.Muhammed'in görev,vizyon ve hareketlerini devrin kültür,alışkanlık ve şahsi pisikolojik durumu vb. sebeplere bağladığından da başarılarını  kendi orjinalliğinden uzak ve anlamından kayıplar vererek aktarabilmiş.Bunlara rağmen yazarın tarafsız kalmaya çalışması olumlu kanaatimdir.

09.03.2021

İlk Müslüman

Daha okumadım okuyunca yorum yaparım.

03.01.2017

İçerik güzel, çeviri acemice..

Alışılmışın dışında ve güzel bir anlatım. Ancak çeviri acemice ve okuma keyfine zarar veriyor. Kitabın orijinalini edinmek daha sağlıklı olacak.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.