0/5 - 0 Kişi Yorum Yap
25,08 TL
33,0 TL %24
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 11 - 15 Ağustos
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


"Devlet, ekonomi, din, bilim ve sanat gibi kültürel yaşam değer alanlarının birbirlerine farklılaşması ve kendilerine özgü ussallıklarını geliştirmeleri, Max Weber tarafından modernleşmeye özgü en önemli özellik olarak gösterilmiştir. Aynı zamanda Weber, bu özelliğin modernliğin kendi iç çelişkisi ve dinamiği olduğunu da belirtmeden geçmemiştir. Frankfurt Okulu'nun kültür eleştirisi de ağırlıklı olarak bu yönde gelişmiştir.(…) Bu nedenle, Habermas'ın kültür, kişilik ve biçimsel olmayan kurumsal düzenden kurulu yaşam dünyası kavramı merkezi bir öneme sahiptir. İletişimin, dünyayı ussallaştırıcı niteliğinin gerçeğine varıldığında, yaşam dünyasının siyasal karşılığı durumundaki sivil topluma da ussalık kazandırabileceği ortaya çıkacaktır. Böylesi ortamlarda, 'olumlu' özgürlüklerin geliştirilebileceği de açıktır.(…) Özgürlüğün büyük anlatısına dayanan bütüncül felsefeler -Hegel, Marx, Habermas- hakça toplum düzeninin bugün olmasa bile gelecekte gerçekleşmesi olasılığına dem vururlarken, özgürlüğe giden yolun belki çetin, ancak açık olduğunu savunmaktan vazgeçmemişlerdir."

Bu anlatılar çerçevesinde İletişimin Sosyo-Politiği toplumsal nitelikli iletişim kuramı'nı güncel yaşamda siyasetle içeriklendirerek eleştirel sorgulamalarda bulunmaktadır.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 322

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Derin Yayınları

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.