4/5 - 19 Kişi Yorum Yap
21,81 TL
35,0 TL %38
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 23 Eylül
Standart Teslimat : 24 - 30 Eylül
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

“Türkiye gibi önemli bir coğrafyayı ve tarih alanını öğrenmek için onun kuzeyindeki Güney Rusya ve Kafkasya, doğusundaki İran ve Hindistan, güneyindeki Suriye, Filistin ve Mezopotamya'nın yanı sıra Balkanları ve Akdeniz ülkelerini anlamak da kaçınılmazdır”

-İlber Ortaylı-

 

Çok gezen mi daha iyi bilir, yoksa çok okuyan mı? Peki ya bir yandan okurken diğer yandan da gezme imkânı bulanlar? İlber Ortaylı’ya eşlik etmek isterseniz bu kitap tam size göre…

 

İlber Ortaylı yalnız tarihçiliğimizin büyük bir ismi değil aynı zamanda küçük bir bavul ve rehber kitaplarıyla Orta Asya’dan Avrupa’ya, Kafkaslar’dan Ortadoğu’ya 50 yıldır gezen bir “seyyah”. Çıktığı sayısız yolculuktan en önemli notları aktaran İlber Ortaylı’nın anlatım gücüyle gezeceğimiz coğrafyalar şöyle: Suriye, Ürdün, İsrail, İran, Azerbaycan, Rusya, Kırım, Özbekistan, Tuna, Bosna, Makedonya, Arnavutluk, Sırbistan, Karadağ, Kosova, Macaristan, Romanya, Eski Avusturya, Yunanistan, İtalya, Malta, İspanya, Portekiz, Litvanya, Estonya, İsveç, Hindistan, Japonya ve Singapur.

 

Hazırsanız, İlber Ortaylı ile hayatınız boyunca hiç unutamayacağınız yolculuğunuz başlıyor...

(Tanıtım Bülteninden)

 

Puanlamalar

%52,6
%36,8
%10,5
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

06.09.2020

Tavsiye

İlber hocanın seyyah yönünün kuvvetini göstermis bir kitap atlas ile okuyun derim

24.08.2020

Bilgilendirici

İlber Hoca gezdiği gördüğü yerleri bizlere anlatarak hem bilgilenmemizi hem de seyahat etme ihtiyacı duymamızı sağlıyor. İnsanı farklı yerler görmeye özendiriyor ve hevesinizi arttırıyor.

03.04.2017

Gerçekten kaliteli bir kitap.

İlber Ortaylı'yı tanıyan bilir ve özellikle tarih öğrencileri daha iyi bilir. Entelektüel yetişmişliği, sahip olduğu bilgi birikimi ve yaptığı yorumlar ve tespitlerin yerinde olmasıyla bu kitap gezi yazılarını sevenler için harika bir eserdir.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.