Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


İlber Ortaylı Seyahatnamesi

İlber Ortaylı Seyahatnamesi

İlber Ortaylı Seyahatnamesi

8/10 - 11 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Kronik Kitap , Yayınevi Genel Dizisi

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

“Türkiye gibi önemli bir coğrafyayı ve tarih alanını öğrenmek için onun kuzeyindeki Güney Rusya ve Kafkasya, doğusundaki İran ve Hindistan, güneyindeki Suriye, Filistin ve Mezopotamya'nın yanı sıra Balkanları ve Akdeniz ülkelerini anlamak da kaçınılmazdır”

-İlber Ortaylı-

 

Çok gezen mi daha iyi bilir, yoksa çok okuyan mı? Peki ya bir yandan okurken diğer yandan da gezme imkânı bulanlar? İlber Ortaylı’ya eşlik etmek isterseniz bu kitap tam size göre…

 

İlber Ortaylı yalnız tarihçiliğimizin büyük bir ismi değil aynı zamanda küçük bir bavul ve rehber kitaplarıyla Orta Asya’dan Avrupa’ya, Kafkaslar’dan Ortadoğu’ya 50 yıldır gezen bir “seyyah”. Çıktığı sayısız yolculuktan en önemli notları aktaran İlber Ortaylı’nın anlatım gücüyle gezeceğimiz coğrafyalar şöyle: Suriye, Ürdün, İsrail, İran, Azerbaycan, Rusya, Kırım, Özbekistan, Tuna, Bosna, Makedonya, Arnavutluk, Sırbistan, Karadağ, Kosova, Macaristan, Romanya, Eski Avusturya, Yunanistan, İtalya, Malta, İspanya, Portekiz, Litvanya, Estonya, İsveç, Hindistan, Japonya ve Singapur.

 

Hazırsanız, İlber Ortaylı ile hayatınız boyunca hiç unutamayacağınız yolculuğunuz başlıyor...

(Tanıtım Bülteninden)

Hamur Tipi : 2. Hamur

Baskı Sayısı : 1. Basım

İlk Baskı Yılı : 2017

Ebat : 14x21

Sayfa Sayısı : 288

Medya Cinsi : Ciltsiz

ISBN: 9786058301153


Yorumlar (1)

Gerçekten kaliteli bir kitap.

İlber Ortaylı'yı tanıyan bilir ve özellikle tarih öğrencileri daha iyi bilir. Entelektüel yetişmişliği, sahip olduğu bilgi birikimi ve yaptığı yorumlar ve tespitlerin yerinde olmasıyla bu kitap gezi yazılarını sevenler için harika bir eserdir.