38,0 TL
Standart Teslimat : 22 Ağustos - 25 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

İkinci Sevr'e Doğru - Bütün Yollar İstanbul'a Kitap Açıklaması

 


Böyle bir kitap ne yazıldı, ne okundu. Şimdi tam okuma zamanı DERİN Yayınevi, Prof. Dr. Mehmet Bayrakdar'ın kitabını okuyucu ile buluşturmaktan kıvanç duyar.

"II. Sevr" denince şaşırmayınız; şaşırıyorsanız bu kitabı okuyunuz. I. Sevr gibi, II. Sevr'in de nasıl tarihi bir gerçek olduğunu göreceksiniz. 1939'dan 2011, yazarın lanetlediği Türk siyasetinin, 1815'den I. Sevr'e Batı'nın Osmanlı Devleti'ne dikte ettirdiği siyasetle birebir örtüştüğü fark edeceksiniz. II. Sevr çıplak gözle görülmüyorsa, nedeni uygulanan bu siyasetin göstergelerinin ve imgelerinin I. Sevr'inkinden çok farklı olmasındandır. Bu ancak yazarın bunu göstermek için belgeleri okutarak, yaptığı mantıksal çıkarımlarla ve gündemdeki siyasetle kurduğu bağlantılarla anlaşılabilir.

Eseri okuduğunuz zaman, işte o zaman Türkiye'nin nasıl II. Sevr sürecinde olduğunu anlayacaksınız. Yakın tarihte yapılan meşhur "Açılımlarının" 2007 tarihli bir ABD ve AB projesi olduğunu anlayacaksınız. Türk insanının, bu ve benzer projelerle kendisine biçilen modern köleliğe nasıl itilmekte olduğunu fark edeceksiniz.Sayfa Sayısı: 252

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: Derin Yayınları

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.