3,5/5 - 13 Kişi Yorum Yap
21,0 TL
30,0 TL %30
- Teslimat Seçenekleri -
Aynı Gün Teslimat : 06 Ağustos (18:00 - 23:00)
Hızlı Teslimat : 08 Ağustos
Standart Teslimat : 10 - 14 Ağustos
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Basit küçük manipülasyonlar çiftlerin gündelik hayatlarının bir parçası olsa da, "narsistik sapkınlık" biçimini aldığında önemli bir soruna dönüşür. Narsist partner kendi iktidarını yerleştirmek ve eşini kendi istediği kişiliğe büründürmek için baştan çıkartıcı, kurnazca yollara başvurur. Avının kanını sonuna kadar emerek kendisinde eksik olanı çekip alır ve böylece kendisini tamamlar. Günümüzde gitgide daha sık rastlanan bir ilişki modeli haline gelen narsistik manipülasyon ilişkileri bu kitabın konusunu oluşturuyor.
Narsist sapkın her şeyi birlikte olduğu kişi için yapıyormuş gibi bir hava yaratır, oysa gerçek amacı onu yok etmektir. Küçük oyunlarla partnerini ince ince işlerken, ustalıkla kendisini mağdur gibi gösterir. Partnerini sürekli eleştirerek kişiliğine yön verir, ona kendi isteklerini unutturur, özsaygısını tüketir. Bunun sonucunda depresyon, bağımlılık başlar ve mağdur kaçıp kurtulma yetisini de yitirir. En az fiziksel şiddet kadar yıkıcı olabilen bu psikolojik şiddet, çoğunlukla mağdurun kendi başına fark edemediği bir şeydir. Çünkü eleştiri darbeleriyle suçu kendinden başka yerde göremez hale gelmiştir.
Pascale Chapaux-Morelli ile Pascal Couderc, İkili İlişkilerde Duygusal Manipülasyon'da somut vakalar üzerinden giderek partnerine hayatı zehir eden narsist manipülatörü inceliyorlar ve onun ortaya çıkışında rol oynayan toplumsal ve psişik etkenleri tartışıyorlar. Ardından mağdurlara eğilerek, bu kişilerin kendilerine yeni bir hayat kurabilmeleri için içinde bulundukları bağımlılık durumundan çıkmalarına yardımcı olacak öneriler getiriyorlar.Sayfa Sayısı: 182

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: İletişim Yayıncılık

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Hiç şöyle bir çaresizliğe tanık oldunuz mu?
Bir kadın -kendiniz veya kız arkadaşınız, hatta  kızınız, veya bazen bir erkek- hayatındaki eş, sevgili ile ilgili olarak belirsizlik içinde kıvranıyor: Bir yandan yolda, masada, yatakta dünyanın en muhteşem erkeklerinden biri ile beraber olduğunu düşünüyor, bir yandan da hayatının dayanılmaz bir işkence olduğunu söylüyor??!! 

.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Puanlamalar

%38,5
%30,8
%15,4
%15,4
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

01.12.2019

Mükenmel

Narsizmi en güzel örnek ve ayrıntılarıyla çok güzel işlemiş bir eser. Kendisi narsist olanlar bu kitabı anlayamaz. İlişkilerin psikolojisi isimli kitabı, Aşkın psikopat hali isimli kitabı, Bağlanma ve aşkın iki yüzü isimli kitabı ve Romantik terörizm isimli kitabı okuyanlar bu kitabın ne kadar kıymetli bir noktada bulunduğunu ve nekadar temel olduğunu anlayacaktır.

18.10.2019

Boş

Çeviri kötü olduğu için akıcı okunmuyor ayrıca bitirince de birşey öğrendiğimi hissedemedim, her yöne çekilebilir  türde yazılmış...

07.09.2018

Çok karamsar.

Argümanlardan, diyalektikten, metafordan, istatistiklerden, kısacası bilimsellikten yoksun olduğunu düşündüğüm bir eser oldu benim için. Eğer bu eseri yaşamınıza referans olarak alacaksanız, partnerinizin tüm davranışlarını narsisizme bağlayacaksınızdır. Saygılar.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.