4,5/5 - 246 Kişi Yorum Yap, Kazan!

Sayfa Sayısı : 254

İlk Baskı Yılı : 2016

Dil : Türkçe

"İsteyip istemedeğimi doğru dürüst bilmediğim, fakat neticede aleyhime çıkarsa istemediğimi iddia ettiğim bu nevi söz ve fiillerimin daimi bir mesulünü bulmuştum: Buna içimdeki şeytan diyordum, müdafaasını üzerime almaktan korktuğum bütün hareketl ... Tamamını gör
6,3 TL
9,26 TL %32
ya da
60 TL üzeri kargo bedava!

Yazar Hakkında

Sabahattin Ali

Sabahattin Ali

“Başın öne eğilmesin,Aldırma gönül, aldırma...”Ülkemizin önemli yazarlarından ve şairlerinden olan Sabahattin Ali 25 Şubat 1907’de Kırklareli’de doğdu. İstanbul’daki Muallim Mektebi’nde aldığı nitelikli eğitim sayesinde Yozgat’ta öğretmenlik yapmaya başladı. Birkaç yıl sonra Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yabancı dil eğitimi alması amacıyla yurtdışına gönderilen isimle ... Tamamını gör

Yazarın Diğer Eserleri

Kitap Açıklaması

"İsteyip istemedeğimi doğru dürüst bilmediğim, fakat neticede aleyhime çıkarsa istemediğimi iddia ettiğim bu nevi söz ve fiillerimin daimi bir mesulünü bulmuştum: Buna içimdeki şeytan diyordum, müdafaasını üzerime almaktan korktuğum bütün hareketlerimi ona yüklüyor ve kendi suratıma tüküreceğim yerde, haksızlığa, tesadüfün cilvesine uğramış bir mazlum gibi nefsimi şefkat ve ihtimama layık görüyordum. Halbuki ne şeytanı azizim, ne şeytanı? Bu bizim gururumuzun, salaklığımızın uydurması.."

Bu romanında, toplumsal gündemin kişilikler üzerindeki baskısını ve güçsüz insanın "kapana kısılmışlığını" gösteriyor Sabahattin Ali. Aydın geçinenlerin karanlığına, "insanın içindeki şeytan"a keskin bir bakış.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar

%78,8
%13,9
%3,7
%0,4
%3,3
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

17.04.2019

sabahattin ali sadeliği

Mutlaka okumanız gereken kitaplar listesinin ilk sıralarında gelir. Sabahattin Ali kendini arayıp bulmaya çalışan, zaman zaman kendini tamamen kaybeden bizlerin kitabını yazmış. Okuyunca kendinden bir şeyler bulmamak imkansız. Şeytanda biziz , melekte. İnsan olmakta böyle bir şey sanırım. Her ikisinden de parçalar taşıdığımızı bilerek veya bilmeyerek yaşayıp gidiyoruz ama kitaptaki fark edince işte o fark edişle her şey zorlaşıyor. Okuyun pişman olmayacaksınız. bir çok kitabı okuduktan sonra unutur gideriz ama bu unutulmaz.

23.03.2019

İçimizdeki insan.

Kitabın arka kapağından da anlaşılacağı üzere, içimizde bir şeytan yok, bir insan var ve bizim bu insana karşı birçok zaafımız var. Sabahattin Ali'nin bütün romanları farklı müthiş tatlara sahiptir, bu romanında da diğer iki romanından farklı tatlar alacağınıza emin olabilirisiniz. İnsana dair birçok şey var. Yine müthiş bir kalemden çıkmış bir lezzetle.

17.03.2019

içimizdeki şeytan

Sabahattin Ali'nin diğer iki romanı gibi oldukça etkileyici bir eseri daha, başladığınızda elinizden düşmeyecektir. Bitirdiğinizde ise içiniz burkulacak, belki de dönüp tekrar tekrar elinize alacaksınız kitabı. Mutlaka okunması gerekenlerden.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız