4/5 - 313 Kişi Yorum Yap
6,18 TL
9,5 TL %35
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 09 Temmuz
Standart Teslimat : 10 - 14 Temmuz
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

"İsteyip istemedeğimi doğru dürüst bilmediğim, fakat neticede aleyhime çıkarsa istemediğimi iddia ettiğim bu nevi söz ve fiillerimin daimi bir mesulünü bulmuştum: Buna içimdeki şeytan diyordum, müdafaasını üzerime almaktan korktuğum bütün hareketlerimi ona yüklüyor ve kendi suratıma tüküreceğim yerde, haksızlığa, tesadüfün cilvesine uğramış bir mazlum gibi nefsimi şefkat ve ihtimama layık görüyordum. Halbuki ne şeytanı azizim, ne şeytanı? Bu bizim gururumuzun, salaklığımızın uydurması.."

Bu romanında, toplumsal gündemin kişilikler üzerindeki baskısını ve güçsüz insanın "kapana kısılmışlığını" gösteriyor Sabahattin Ali. Aydın geçinenlerin karanlığına, "insanın içindeki şeytan"a keskin bir bakış.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar

%69,9
%19,6
%5,1
%1
%4,5
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

01.06.2020

Sabahattin Ali

Sabahattin Ali müthiş bir yazar. Her eserini okudum. İçimizdeki Şeytan da diğer kitapları gibi şaheser. Kitap müptelalarının mutlaka tanışması gereken bir yazar. Keyifli okumalar diliyorum.

12.04.2020

Bir solukta bitirdim!

Karakterlerin analizleri, betimlemeler ve olay örgüsü harika. Çok etkilendiğim ve iyi ki okudum dediğim bir kitap oldu herkese tavsiye eiyorum.

12.04.2020

hepimizin içindeki şeytan

İnsanın düşüşleri olduğu zamanlarda aklına bile gelmeyecek şeyler yapabileceği ve aslında hepimizin içinde şeytanlar olduğunu çok güzel bir üslupla işlenmiş sabahattin ali eseri.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.