4/5 - 233 Kişi Yorum Yap, Kazan!

İlk Baskı Yılı : 2016

Sayfa Sayısı : 254

Dil : Türkçe

"İsteyip istemedeğimi doğru dürüst bilmediğim, fakat neticede aleyhime çıkarsa istemediğimi iddia ettiğim bu nevi söz ve fiillerimin daimi bir mesulünü bulmuştum: Buna içimdeki şeytan diyordum, müdafaasını üzerime almaktan korktuğum bütün hareketl ... Tamamını gör
6,3 TL
9,26 TL %32
ya da
60 TL üzeri kargo bedava!

Yazar Hakkında

Sabahattin Ali

Sabahattin Ali

“Başın öne eğilmesin,Aldırma gönül, aldırma...”Ülkemizin önemli yazarlarından ve şairlerinden olan Sabahattin Ali 25 Şubat 1907’de Kırklareli’de doğdu. İstanbul’daki Muallim Mektebi’nde aldığı nitelikli eğitim sayesinde Yozgat’ta öğretmenlik yapmaya başladı.Birkaç yıl sonra Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yabancı dil eğitimi alması amacıyla yurtdışına gönderilen isimle ... Tamamını gör

Yazarın Diğer Eserleri

Kitap Açıklaması

"İsteyip istemedeğimi doğru dürüst bilmediğim, fakat neticede aleyhime çıkarsa istemediğimi iddia ettiğim bu nevi söz ve fiillerimin daimi bir mesulünü bulmuştum: Buna içimdeki şeytan diyordum, müdafaasını üzerime almaktan korktuğum bütün hareketlerimi ona yüklüyor ve kendi suratıma tüküreceğim yerde, haksızlığa, tesadüfün cilvesine uğramış bir mazlum gibi nefsimi şefkat ve ihtimama layık görüyordum. Halbuki ne şeytanı azizim, ne şeytanı? Bu bizim gururumuzun, salaklığımızın uydurması.."

Bu romanında, toplumsal gündemin kişilikler üzerindeki baskısını ve güçsüz insanın "kapana kısılmışlığını" gösteriyor Sabahattin Ali. Aydın geçinenlerin karanlığına, "insanın içindeki şeytan"a keskin bir bakış.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar

%78
%14,2
%3,9
%0,4
%3,4
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

17.03.2019

içimizdeki şeytan

Sabahattin Ali'nin diğer iki romanı gibi oldukça etkileyici bir eseri daha, başladığınızda elinizden düşmeyecektir. Bitirdiğinizde ise içiniz burkulacak, belki de dönüp tekrar tekrar elinize alacaksınız kitabı. Mutlaka okunması gerekenlerden.

03.03.2019

içimizdeki şeytan

" Kalabalık beni sahiden sıktı. Ben ikide birde böyle oluyorum, bazen bütün insanları boyunlarına sarılıp öpecek kadar seviyorum, bazen da hiçbirinin yüzünü görmek istemiyorum. Bu nefret filan değil… İnsanlardan nefret etmeyi düşünmedim bile… Sadece bir yalnızlık ihtiyacı. Öyle günlerim oluyor ki, etrafımdan küçük bir hareket, en hafif bir ses bile istemiyorum. Fakat sonra birdenbire etrafımda bana yakın birilerini arıyorum. Bütün bu beynimde geçenleri teker teker, uzun uzun anlatacak birini. O zaman nasıl hazin bir hal aldığımı tasvir edemezsiniz."

15.02.2019

İçimizdeki şeytan

Hepimizin içinde bir şeytan yatar. Hayatımızda bize denk gelen kötü anlarımızın sebebini bu şeytana atarız. Oysaki üstadın dediği gibi azizim, bunlar bizim salaklığımız... Kendimiz ile yüzleşemiyoruz. Her daim birini suçlamaya eğimliyiz. Belki de suçluyu aynaya bakınca görebiliriz. "İçimizdeki Şeytan" okunması gereken nadir kitaplardan. Korku ya da her neyse bizi kendimiz ile yüzleşmekten alıkoymasın. Kendinizi tanıyın, öz eleştiriden kaçınmayın.