4/5 - 339 Kişi Yorum Yap
6,84 TL
9,5 TL %28
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 29 Ocak - 03 Şubat
Standart Teslimat’ta 125 TL üzeri kargo bedava!

İçimizdeki Şeytan Kitap Açıklaması

"İsteyip istemedeğimi doğru dürüst bilmediğim, fakat neticede aleyhime çıkarsa istemediğimi iddia ettiğim bu nevi söz ve fiillerimin daimi bir mesulünü bulmuştum: Buna içimdeki şeytan diyordum, müdafaasını üzerime almaktan korktuğum bütün hareketlerimi ona yüklüyor ve kendi suratıma tüküreceğim yerde, haksızlığa, tesadüfün cilvesine uğramış bir mazlum gibi nefsimi şefkat ve ihtimama layık görüyordum. Halbuki ne şeytanı azizim, ne şeytanı? Bu bizim gururumuzun, salaklığımızın uydurması.."

Bu romanında, toplumsal gündemin kişilikler üzerindeki baskısını ve güçsüz insanın "kapana kısılmışlığını" gösteriyor Sabahattin Ali. Aydın geçinenlerin karanlığına, "insanın içindeki şeytan"a keskin bir bakış.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar
%67,5
%21
%5,3
%1,2
%5
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

08.01.2021

Herkes okumalı

Yazıldığı zaman felsefe çevrelerinde tartışmalar yaratan bu kitap insan davranışlarının kaynağını sorgulatıyor. Mükemmel bir eser

04.01.2021

mükemmel

herkesin okuması gereken bir kitap

02.01.2021

Mükemmel ötesi

Sabahattin Ali’nin alışveriş listesini bile bulsanız okuyun. Ama önce bu kitabı okuyun..

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.