5/5 - 1 Kişi Yorum Yap
12,0 TL
16,0 TL %25
- Teslimat Seçenekleri -
Aynı Gün Teslimat : 26 Ekim (18:00 - 23:00)
Hızlı Teslimat : 28 Ekim
Standart Teslimat : 29 - 04 Kasım
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Çağdaş Türkçe edebiyatın uçarı kalemlerinden biri olan Altay Öktem, İçimde Bir Boşluk Var'da hayatı zapt eden "boşluk" kavramını irdeliyor.
Altay Öktem keskin gözlem gücüyle modern insanın içine düştüğü çıkmazları o kendine has alaycı üslubuyla gözler önüne sererken öte yandan aşk, cinsellik ve ölüm kavramlarının insanın hayatında açtığı ve doldurmanın pek güç olduğu yoksunluk duygusunu, kendi deneyimleri üzerinden aktarıyor.

Sabah yataktan kalkıyorsun, bir bakıyorsun ki için boşalmış! İyi bir uyku çekmişsin de kafan boşalmış, ya da tuvalette uzun kalmışsın, bağırsakların boşalmış, kendini kuş kadar hafif hissetmeye başlamışsın, demek istemiyorum. Basbayağı için boşalmış. İçin bomboş olmuş yani; ne bir organ, ne iskelet, ne kas, ne kemik, ne kan, ne yağ...Sayfa Sayısı: 154

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: Everest Yayınları

 

Puanlamalar

%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

09.12.2017

"Yaşadığını itiraf edemiyorsun kendine"

154 sayfa uzunluğundaki kitap, Altay Öktem’in denemelerinden oluşuyor. İnsana, topluma, düzene, ilişkilere, siyasete; kısaca içinde yaşadığımız dünyaya ve çağa, ona uymayan uyumsuz bir tutunamayan tarafından sert eleştiriler, yer yer mizahi yer yer ciddi bir üslupla anlatılıyor. Oldukça sert eleştiriler ve aforizma yapılacak, alıntı yapılacak güçte çok fazla cümle ve paragraf var. Aşk ve sevginin ne olduğunu bilmeyen insanlara, savaş çıkaran darbe yapan politikacılara, reklamlara ve ekran bağımlısı topluma, günlük hayatın yapaylığına nefret kusuyor yazar. İçimizde asla dolmayan o boşluğa, bu dünyada aslında ölü olduğumuza, yaşamın anlamsızlığına da değinerek bir nevi nihilizm sergiliyor. Aslında tam da bizim gibilerin, içinde yaşadığı ve sevmediği her şeye saldırıyor. Bunu yaparken de kendine özgü mizahi ve oldukça müstehcen dili kullanıyor. Yeraltı Edebiyatı çerçevesinde bu müstehcen dil, kitabın bir kısmında değil, tamamında mevcut. Kitap tam bir isyan ve varoluş mücadelesi ve “ben sizin gibi değilim, olmayacağım. Hepiniz ölüsünüz” manifestosu.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.