4/5 - 115 Kişi Yorum Yap
32,6 TL
50,0 TL %35
- Teslimat Seçenekleri -
Aynı Gün Teslimat : 26 Eylül (18:00 - 23:00)
Hızlı Teslimat : 29 Eylül
Standart Teslimat : 30 Eylül - 06 Ekim
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Huzursuzluğun Kitabı

Portekiz edebiyatının gelmiş geçmiş en büyük isimleri arasında anılan Fernando Pessoa, ölümünden çok sonra basılan Huzursuzluğun Kitabı ile kitleleri peşinden sürüklemeye devam ediyor. 1888 Lizbon doğumlu yazar, 1913 yılında başladığı bu eseri tüm yaşamının bir ürünü olarak ortaya koyuyor.

Yazarın uzun yıllar parça parça yazdığı ve vefatından sonra sandığından çıkarılarak derlenen roman, hayali bir karakter üzerinden kurgulanmış olsa da Pessoa’nın yaşamına dair önemli izler taşıyor. Kitabını “hiç hayatı olmamış bir adamın biyografisi” olarak tanımlayan yazar, olaylardan çok başkahramanın kendi yaşamına dair sorgulamalarla ilerliyor. Unutulmaz bir yazarın hayata dair benzersiz tutumuna ve kaleminin gücüne tanıklık etmek için Huzursuzluğun Kitabı’nı mutlaka okumalısınız.

Huzursuz Bir Adamın Gizli Günlüğü

İlk baskısı 1982 yılında yapılan Huzursuzluğun Kitabı, sonraki süreçte bulunan yeni el yazmaları ve düzeltmelerle bugünkü haline kavuşuyor. Kitabın başkahramanı olarak okurun karşısına, bir kumaş mağazasında muhasebecilik yapan Bernardo Soares adlı bir adam çıkıyor. Yazar, okuruna kendi düşüncelerini bir dış-kimlik olarak yarattığı Soares’in günlüğünden aktarıyor. Ait olmadığı işinden ve geçmişinden sıyrılmak adına sürekli yazı yazan başkahraman, yaşamına ait huzursuzluk duyduğu tüm olguları bir bir kağıda döküyor. Ve böylece ortaya Huzursuzluğun Kitabı çıkıyor.

Dönemine göre kendini çok iyi yetiştirmiş, ancak öğrendikleri karşısında hayata belirli bir anlam yükleyemeyecek kadar boşluğa düşmüş bir adam olan Bernardo Soares; gece saatlerini tüm düşüncelerini ve sorgulamalarını yazarak geçiriyor. Bazen kendisini tüm insanlardan farklı ve üstün gören yazar-kahraman, bazen de oldukça yalnız ve ümitsiz bir adam oluveriyor. Bu yönüyle Suares, iyisiyle kötüsüyle bilge insanın içten bir tasvirini oluşturuyor. Bu ilginç adamın düşüncelerini okurken, ona karşı ne hissedeceğiniz konusunda karar veremeyeceksiniz. Ancak bu eşsiz eseri bitirdiğinizde, Soares sizin için unutulmaz bir dost; kitap ise huzur bulduğunuz bir yuvaya dönüşecek.

En Sevilen Kitaplara Hemen Şimdi Sahip Olun!

Dünya edebiyatının en sıra dışı ve değerli eserlerinden olan Huzursuzluğun Kitabı’nı hala okumadıysanız, daha fazla geç kalmayın. Kitaplığınızın baş köşesinde yer almasını isteyeceğiniz bu kıymetli yapıta avantajlı fiyatlarla sahip olmak için hemen şimdi sipariş verin!

 

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

1001 Kitap'tan 1'i

Livro de Desassossego, Pessoa’nın Lizbon’da bir restoranda tanıştığı kimsesiz bir muhasebeci yardımcısı olan Bernardo Soares’in “vakasız otobiyografisi” olarak sunulur. Bazısı “Metafiziksel Zihinler İçin Etkin Hayal Kurma Sanatı” gibi isimler taşıyan yüzlerce kısa bölüme ayrılmış parçalı bir metinde Soares, sanat, hayat ve hayaller üstüne düşüncelerini ortaya koyuyor, hava değişikliklerini ve Lizbon şehir merkezinin sokak manzaralarını gözlemliyor, varoluşun yararsızlığı üstüne düşünce üretiyor ve anlamsız bir hayat yaşamak için teknikler öneriyor..

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Mesele'nin Yorumu

1913 yılı Avrupa’da romanın büyük kriz döneminin başlarındaki bir tarihtir. İşte o yıl, Portekiz’in Lizbon’unda, çevresinde ağırbaşlı ve alçakgönüllü kişiliğiyle tanınan bir adam roman için büyük bir yapı kurma işine girişir. Yirmi beş yaşındaki ticari metinler çevirmeni Fernando Antonio Nogueria Pessoa, A Aguia (Kartal) adlı edebiyat dergisinde ilk yaratıcı düzyazı metnini yayınlar. Bu metne yazar olarak attığı imzaysa daha kısadır: Fernando Pessoa..

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Puanlamalar

%70,2
%15,8
%6,1
%3,5
%4,4
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

15.09.2020

Anlayana güzel

Kitabın başlığından bile anlayacağımız üzere konusu  huzursuzluklar üzerine , hayatınız da bu kavram (huzursuzluk) çok fazla bir yer etmiyorsa bu kitabı da anlamanız ,sevmeniz beklenemez bu yüzden bu güzel , derin anlamlar içeren kitabı yok çok karamsar yok bu düşünce yapısıyla yaşanmaz gibi olur olmadık yorumlar yapılmamalı bence. Kitap hayatında kendince derin yaralar almış birinin kendini bulabileceği , sahte gülümsemelerin olduğu bu dünyadan biraz olsun kendini soyutlayabileceği ,kalbindeki yaraların sesini dinleyeceği türden gayet güzel bir eser.

23.08.2020

pessoa

pessoa zamanın çok ötesinde bir yazar, karakterlerin oluşumundan dönemin çok ötesinde olduğu gözle görülebilir.aynı zamanda kaleminden çıkanlar çok düşündürücü ve yorucu olsada okumaya kesinlikle değer.. okunması gereken portekizli yazar.

04.08.2020

Farklı bir kapı

Bu kitabı okuduktan sonra olağan şeyler olağandışı olacak. Normal bir hayat yaşayamayacaksınız. Pessoa ile aynı zamanda yaşamak çok isterdim. Umarım kitabı okuyan herkes böyle hisseder. Uzun ve yorucu ama iyi ki diyeceksiniz.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.