570,0 TL
Peşin Fiyatına 3 Taksit Fırsatı!
Standart Teslimat : 07 Şubat - 10 Şubat
Bu üründe kargo bedava!
;

HunlarınTürklerin Moğolların ve Daha Sair Batı Tatarlarının Tarih-i Umumisi-3 Cilt Takım Kutulu Kitap Açıklaması

 

Bu kitap, Hammer Osmanlı Tarihi için ne ifade ediyorsa Genel Türk Tarihi için onu ifade eden klasik bir eser, Türk tarihini en eski çağlarından itibaren bir bütün olarak işleyen ve millî tarihyazıcılığımızı da etkileyen ilk anıtsal çalışmadır. Joseph De Guignes’nin 1756 – 1758 yılları arasında 3 cilt olarak neşrettiği ve özgün adı Histoire générale des Huns, des Mongoles, des Turcs et des autres Tartares occidentaux olan eserin tercümesi, Hüseyin Cahit [Yalçın] tarafından Ziya Gökalp’ın teşvik ve tavsiyesiyle yapılmış ve eser Mükrimin Halil Yınanç’ın tashihiyle 1923-1925 yılları arasında Tanin Matbaası’nda 8 cilt halinde neşredilmiştir. Elinizdeki baskı, bu Osmanlı Türkçesi neşrin Hüseyin Cahit’in dili muhafaza edilmek suretiyle Erol Kılınç tarafından yeni harflere aktarılmasıyla gerçekleştirilmiş ve yayınevimiz tarafından şânına yaraşır bir baskı kalitesiyle Türk kütüphanesine kazandırılmıştır.

 

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Resimleyen: Zafer Yılmaz

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

25.08.2020

Klasik!

Döneminde çok etkili bir eser olmasına karşın daha sonra aktarılanlar pek çok bilginin sorgulanması ve yanlışlanmasını sağlamıştır. Türk tarihinin günümüzde bile üzerinde durulmayan bu dönemini, Çin kaynaklarını kullanarak anlatması ve ön kabullerimizi haksız çıkarırcasına bizleri şaşırtması sebebiyle çok başarılı bir eserdir. Herkesin kitaplığında bulunması gereken klasik bir eser. Çeviri hataları olmakla birlikte ciltlenmesi çok güzel olmuş. Hazırlayan ve bizlere ulaştıranlara teşekkürler..

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.