4/5 - 13 Kişi Yorum Yap
27,0 TL
45,0 TL %40
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 08 Mayıs - 13 Mayıs
Standart Teslimat’ta 125 TL üzeri kargo bedava!

Hükümdar - Hasan Ali Yücel Klasikleri Kitap Açıklaması

Niccolò Machiavelli (1469-1527): Siyaset kuramcısı, tarihçi, yazar ve bir devlet adamı olan Machiavelli, Hükümdar, Konuşmalar ve Floransa Tarihi adlı kitaplarıyla tanınmıştır. En ünlü yapıtı olan Hükümdar'da temel düşüncesi ülkesinin işgalden kurtulması ve tek egemenlik altında toplanmasıdır. Bu düşünce etrafında güçlü bir iktidarın nasıl oluşturulabileceği ve ne şekilde sürdürülebileceğini ele alır. Egemenlik, askeri güç, ruhban sınıf, bağımsızlık, devlet-birey-özgürlük ilişkilerini irdeleyen politik bir başyapıt olarak dikkati çeken Hükümdar, aynı zamanda "İtalya'yı barbarların elinden kurtarmaya çağrı"dır. Machiavelli'nin şiirleri, öyküleri ve oyunları da İtalyan edebiyatının eşsiz örnekleri arasında yer alır.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar
%61,5
%15,4
%23,1
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

26.11.2020

Hızlı teslimat

Sipariş verdikten sonra 24 saat dolmadan elime ulaştı. Paketleme çok özenli ve güzeldi. Teslimat benden tam puan aldı, çok teşekkür ediyorum. Okumak için sabırsızlanıyorum.

20.04.2019

Kendini Lider Yapma.

Siyaset, toplum bilimi vs karşı en ufak bir ilgisi olan bir vatandaşın ilk başta okuması gereken kitap. Kitabı okuduktan ve anladıktan sonra inanın hayata karşı bakış açınız gelişiyor. Neden geleceğin bir lideri siz olmayasınız kı ?

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.