0/5 - 0 Kişi Yorum Yap
28,0 TL
35,0 TL %20
Standart Teslimat : 31 Ekim - 04 Kasım
50 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Hoşça Bak Aşkına Kitap Açıklaması

Daha önce "Hoşça Bak Kendine" adlı kitabı okuyucuları ile buluşturan Vedat Güneş ve Adem Karafilik; bu kitabın devamı niteliğinde "Hoşça Bak Aşkına" ile okuyucularıyla buluşmuştur.
Türk Halk Edebiyatı'nda sözlü anlatıma dayalı alıntı, destan, masal, menkıbe vb. birçok hikâyeler bulunmaktadır. Bu hikâyeler, geçmişten günümüze kadar her anlatıldığında büyük ilgi görmekte ve edebiyat alanında insanların dinamiklerini oluşturmaktadır.
Bazen yeri ve zamanı belli olmayan ancak geniş coğrafyalarda anlatılan bu hikâyeler, isimleri değişse de öz itibariyleokuyanları ve dinleyenleri bulundukları yerden alır, başka bir âleme götürürler. Bu bağlamda dilden dile dolaşan Leyla ile Mecnun,Yusuf ile Züleyha, Ferhat ile Şirin, Arzu ile Kamber, Tahir ile Zühre, Kerem ile Aslı, Mem u Zin gibi dilden dile dolaşan, coğrafya coğrafya gezen aşk hikâyelerinin yanı sıra Ah Tamara ve Kız Kulesi Efsaneleri ile gerçek yaşamdan alınan Mihriban, Aşık Veysel ile Esma, Neşet Ertaş'ın Leyla'sına olan aşkı da bu kitapta yer almaktadır.
Dünle bugünü buluşturan Hoşça Bak Aşkına kitabında 142 şair/şaireden dizeler bulunmaktadır.
Şiir ve Öykü terapisi şeklinde hazırlanan her iki kitapta da anlatılan hikâyeler şiirlerle ve o konuda söylenmiş güzel sözlerle desteklenmektedir.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar
%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.