111,0 TL
Standart Teslimat : 31 Mayıs - 03 Haziran
300 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Birlikte Al

+
Kolektif Kitap
87,00 TL
198,00 TL
+
Kırmızı Kedi
95,20 TL
206,20 TL
+
Can Yayınları
42,00 TL
153,00 TL
+
Can Yayınları
24,00 TL
135,00 TL

Homo Deus: Yarının Kısa Bir Tarihi Kitap Açıklaması

 

Geleceğe doğru bir yolculuğa hazır mısınız? Cevabınız "Evet!" ise Homo Deus: Yarının Kısa Bir Tarihi kitabı tam size göre! Yuval Noah Harari bu eserinde, geçmişten geleceğe insanlık tarihini, bir tarihçi bakış açısı ile değerlendiriyor. Haydi bu eğlenceli ve öğretici esere bir göz atalım!

 

"Homo Deus: Yarının Kısa Bir Tarihi" adlı kitabı neden okumalısınız?

İsrailli Tarih Profesörü Yuval Noah Harari tarafından kaleme alınan Homo Deus: Yarının Kısa Bir Tarihi, üç bölümden oluşuyor ve kronolojik olarak Homo Sapiens'in kendini keşfetme sürecine ışık tutuyor. Yuval Noah Harari okuyucular için akıcı ve sade bir dil kullanıyor. Eserde yazara ait bilgilerin yanı sıra çeşitli kaynak ve görsellerden de yararlanılıyor. İnsanın Homo Sapiens'ten Homo Deus olma sürecine değinen eser, geleceğe yönelik birçok çarpıcı öngörüyü de okuyucu ile paylaşıyor. Kitapta insanlık tarihi boyunca yapılan birçok keşiften binlerce insanı etkileyen salgın hastalıklara kadar pek çok süreç ve durum inceleniyor. Prof. Dr. Harari, bu eserini okuyuculara gelecek hakkında yeni bir bakış açısı kazandırmak amacıyla kaleme aldığını belirtiyor. Kitapta bilimsel bilgilerin yanı sıra tarih, felsefe, kültür, psikoloji ve sosyoloji gibi birçok farklı çalışma alanından da yararlanılıyor. Araştırma-tarih kategorisindeki bu eser, bugünü ve yarını konu alan içeriği ile her kütüphanede bulunması gereken eşsiz kitaplardan biri.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Yuval Noah Harari ile eşi ve aynı zamanda menajeri olan Itzik Yahav'ın küresel sorunlarla ilgilenen Sapienship adında bir organizasyon kurduğunu biliyor muydunuz? Harari, dünya ve Orta Doğu tarihi üzerine uzmanlaşarak bu konular hakkında çok sayıda yayın yapar. Harari'nin eserleri dünya çapında 65 dile çevrilir ve 40 milyonun üzerinde satar. Yazar ayrıca, The New York Times ve The Economist gibi yayınlar için makaleler yazar. Harari'nin Türkçeye çevrilen toplam altı kitabı bulunur ve bu eserler araştırma-tarih kategorisinde çok satan eserler arasında yer alır. Homo Deus: Yarının Kısa Bir Tarihi kitabı Kolektif Kitap tarafından okuyuculara ulaştırılır. Kitabın Türkçeye çevirisini Poyzan Nur Taneli yaparken kapak tasarımını ise Deniz Akkol üstlenir. İlk basımı 2016 yılı olan kitap basıldığı günden itibaren dünya çapında on milyondan fazla okuyucuya ulaşarak çoksatanlar listesine girer.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Yuval Noah Harari'nin Homo Deus: Yarının Kısa Bir Tarihi kitabını beğendiyseniz yazarın Hayvanlardan Tanrılara: Sapiens, 21. Yüzyıl için 21 Ders ve Sapiens: Grafik Tarih Birinci Cilt-İnsan Türünün Doğuşu adlı eserlerine de göz atabilirsiniz.

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

06.03.2022

Mükemmel bir eser

Çok faydalı, mutlaka okunması gereken bir eser. Yazarın diğer kitaplarından bağımsız olarak ilk sırada da okunabilir.

07.05.2021

Olumlu

Öncesinde Sapiens'in okunmasını tavsiye ederim.  Yazar, konu üzerine kafa patlatan, okuyan izleyen araştıran hemen herkesin farkında olduğu bazı gerçeklikleri çarpıcı örneklerle destekleyerek güzel bir şekilde sentezlemiş.  Daha ileri düzey okumalar için başlangıç kitabı olabilir.

28.02.2021

Okudum

Mutlaka okuyun

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.