35,3 TL
Standart Teslimat : 04 Şubat - 07 Şubat
250 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!
;

Hızlandıkça Azalıyorum Kitap Açıklaması

 

Yaşlı bir kadının yalnızlık üzerine kurulmuş dünyasında korkularına, anılarına, hayata dâhil olma çabalarına tanıklık etmeye ne dersiniz? Norveç'in başarılı yazarlarından Kjersti Skomsvold tarafından kaleme alınan Hızlandıkça Azalıyorum isimli roman yalnızlık duygusunu işliyor. Peki, yalnızlık içinde dünyadan silinmiş bir karakter, hayatı yaşamış sayılabilir mi? Yetişkinlerin beğenerek okuyacağı Hızlandıkça Azalıyorum kitabında derin bir melankoli duygusu hissedilirken bu duyguya belli belirsiz bir mizahın da eşlik ettiği görülür. Gelin, çok beğeneceğinizi düşündüğümüz bu duygu yüklü kitabın içeriğinden kısaca bahsedelim.

 

"Hızlandıkça Azalıyorum" adlı kitabı neden okumalısınız?

Kjersti Skomsvold tarafından kaleme alınan Hızlandıkça Azalıyorum, sahip olduğu derin içerikle, insanı duygular denizine sürüklüyor. Romandaki karakter yalnızlık temasını okuyucuya belirgin şekilde hissettiriyor. Yazar 132 sayfa boyunca kitaptaki karakteri bu tema üzerinden tanıtıyor ve karakterin duygularına ortak olmayı sağlıyor. Kitapta en derin duygularını dahi hissetmeye başlayacağınız Mathea karakterinin düşüncelere kapılıp gitmesine, hayata karşı sızlanmalarına, tüm yaşamı boyunca peşini bırakmayan yalnızlığına ve kararsızlıklarının başlıca nedeni olan korkularına tanıklık ediyorsunuz. Mathea'nın yaşadığı kararsızlıklar onu öyle etkilemiş ki ölümle yaşam arasında bile ikilem yaşıyor. Bahsedilen bu içerik doğrultusunda kitap, kişilerin göz ardı edilerek dünyadan dışlanmalarını, iletişimsizliklerini, kendilerini bile yok saymalarını okurların ilgisini çekecek şekilde aktarabiliyor. Eser güçlü ve derin anlatımı ile okurların empati kurmasını sağlıyor. Siz de Mathea'nın hikâyesini yakından görmek için bu başarılı romanı okuyabilirsiniz!

 

Bunları biliyor muydunuz?

Norveçli Yazar Kjersti Skomsvold’un yazdığı romanlar dışında, çocuk kitaplarının ve şiirlerinin de olduğunu biliyor muydunuz? Başarılı yazar, Hızlandıkça Azalıyorum kitabını yayımladığı 2009 yılında Norveç’te Tarjei Vesass İlk Kitap Ödülü’ne layık görülür. Böylece Norveç'te yetişmiş en iyi yazarlar arasına girer. Ödüle layık görülen bu romanında Kjersti Skomsvold, anlatmak istediklerini şiirsel bir dille okura anlatır. Yazar akıcı anlatımı ve oldukça sade dili ile okuyucunun kitabı rahatlıkla anlamasını sağlar. Orijinal dili Norveççe olan kitabın asıl adı "Jo fortere jeg går, jo mindre er jeg". 2009 yılında Norveç’te yayımlanan kitap dört yıl sonra Türkiye'deki okurlarla buluşur. Eser Jaguar Kitap tarafından yayımlanır. 2013 yılında roman, Deniz Canefe tarafından Türkçeye tercüme edilir. Hızlandıkça Azalıyorum akıcı çeviri diliyle Türkiye’deki okurların ilgisini çekmeyi başarır.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Yazarın Türkçeye çevrilen bir kitabı daha bulunuyor. Dilerseniz Hızlandıkça Azalıyorum isimli kitabı okuduktan sonra, yazarın bir diğer eseri olan 33 adlı romanı da okuyabilirsiniz. Norveç Edebiyatı ilginizi çekiyorsa başka bir yazara ait olan Kuşlar adlı kitabı da incelemenizi tavsiye ediyoruz.

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Fena halde yoğun 130 sayfa boyunca, son bir gayret düşüncelerini toplayan, derdini -bazen kendine bile itiraf etmeden- bize anlatmaya çalışan Mathea’yı dinliyoruz.
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

01.02.2022

Fazlasıyla ilgi çekici.

Hayatini yalnız geçiren yaşlı bir kadının sıfır noktasındaymışcasına silik yaşamını anlatıyor. Derin düşüncelere dalıyorsunuz. Ağır aksa da bitirince üzüntü, vicdan azabı duyuyorsunuz. Tavsiyedir.

15.10.2019

Bu bir yemek kitabı değil .

Hayatı sevmeyen bir Kadın ; kadını ve hayatı seven kocası etrafında dönüyor hikaye. Korkak , çekingen ,içe kapanık bir kadın . Hem çevresiyle iletişime geçmek istiyor, hem korkuyor . Yalnızlıktan korkuyor ama birinin ona bir şey  sormasından da korkuyor. Selam vermek , selam almak bile sorun oluyor .Kocasıyla esprili konuşmaları , hamileliği , kocasının kaçamak ilişkisi , ölümler , kaçış ;  o kadar gizli bir şekilde ifade edilmiş ki ve bir o kadar da başarılı .... Farklı bir anlatım ve kurgu . Bence okunmalı .

01.07.2019

Kötü

Gerçekten de çok kötü.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.