36,5 TL
Standart Teslimat : 01 Temmuz - 04 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Hitit Devletinin Siyasi Antlaşma Metinleri Kitap Açıklaması

 


Boğazköy-Hattusa'da, 1906 yılında H. Winckler tarafından başlatılan kazılardan bu yana, Hitit tarihini ve kültür dünyasını aydınlatan, dini, tarihi ve mitolojik metinler gibi çeşitli konuları içeren çivi yazılı tabletler hala gün ışığına çıkartılmaktadır.

Çeşitli şekillerde işlenen bu metinlerden, bizim ele aldığımız ve çevirilerini sunduğumuz Hitit antlaşma metinleri, daha önce pek çok bilim adamı tarafından dünya dillerine çevrilmiştir. Bunlar içinde E. Weidner (Weidner 1923), J. Friedrich (Friedrich 1926, 1930) ve G. Beckman (Beckman 1996) sayılabilir.Baskı Yılı: 2000


Dili: Türkçe
Yayınevi: Çizgi Kitabevi

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Virgül Eleştirdi

Yazar, Eski Anadolu ve Ön Asya tarihi ile ilgilenenler için ilginç bir kaynak olan kitabı şu şekilde tanıtıyor: “Bir kısmı makalelerde, bir kısmı kitap halinde yayımlanmış olan bu antlaşma metinlerini Türkçeye çevirerek, bu konu ile ilgilenenlere bir başvuru kitabı olmasını arzuluyoruz. Bu amaçla, Hitit devletinin diğer vasallar ve krallıklar ile yaptıkları antlaşma metinlerini okuyucu için kolaylık sağlayacağına inandığımız şekliyle, çeşitli gruplara ayırarak tercüme ettik. Ayrıca her antlaşmanın çevirisinden önce, antlaşmanın yapıldığı ülkenin siyasi tarihine genel bir şekilde değinildi.”.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.