23,8 TL
Standart Teslimat : 07 Aralık - 10 Aralık
200 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Hiç Hata Yapmayan Kız Kitap Açıklaması

 

Mükemmel olmak, kusursuz olmak demek mi? İnsanın hayatı boyunca hiç hata yapmaması mümkün mü? Bir çocuk kitabı olan Hiç Hata Yapmayan Kız; kusursuzluğun da bir kusur olduğunu, herkesin hata yapabileceğini ve bunun normal bir durum olduğunu çok güzel bir şekilde işliyor. Kitapta hiç ama hiç hata yapmamış olan Betül'ün hikâyesi anlatılıyor. Hikâyenin dönüm noktası, hayatı boyunca hata yapmamış olan kızın beklenmedik bir şekilde, hem de herkesin içinde bir hata yapmasıyla başlıyor. Hiç Hata Yapmayan Kız, çocuklar için kaleme alınmış bir hikâye olsa da anne ve babaların da okuyabileceği ve çocuklarını yetiştirirken dikkat etmeleri gereken önemli noktaları fark edebilecekleri öğretici bir kitap. Gelin, kitabın içeriğine daha yakından bakalım.

 

"Hiç Hata Yapmayan Kız" adlı kitabı neden okumalısınız?

Hiç Hata Yapmayan Kız kitabını altı yaş ve üzeri çocuklarınıza okutabilir veya bir ebeveyn olarak siz de okuyabilirsiniz. Aşırı mükemmelliyetçi anne ve babalar bu kitabı mutlaka okumalı. Hiç Hata Yapmayan Kız, çocuklarının hata yapmasından korkan veya çocukları hata yapmaktan korkan anne babalar için hem ders verici hem eğlenceli bir eser. Kitap; her çocuğun özel ve değerli olduğu, çocukların hata yapmasına fırsat tanımak ve onları baskılamamak gerektiği mesajını veriyor. Çocuklar, hayatı düşe kalka öğreniyorlar. Yanlışı göremeden doğruyu bilemeyecekleri bir gerçek. Çocuklar her hatalarında daha da büyüyor, olgunlaşıyor ve öğreniyor. Herkesin hata yapmaktan korkan çocuklar yerine hatalarını görüp bunları düzeltebilecek güçte çocuklar yetiştirmeye gayret etmesi gerekiyor. Çocukların hatalarından ders çıkarmalarının hata yapmamaya çalışmalarından daha az yorucu olduğundan emin olabilirsiniz. Çocuğunuzun hata yapmasından kaygılanıyorsanız bu hikâye size ve çocuğunuza iyi gelecek.

 

Bunları biliyor muydunuz?

İlk yayımı 2011 yılında yapılan Hiç Hata Yapmayan Kız, Mark Pett ve Gary Rubinstein tarafından yazılır ve kitaptaki resimlerin çizerliğini yine Mark Pett yapar. Orijinal adı The Girl Who Never Made Mistake olan kitabın 1001 Çiçek imzalı 2021 yılı baskısının çevirmenliğini Meltem Özdemir üstlenir. Hiç Hata Yapmayan Kız, 32 sayfadan oluşur. Mark Pett'in başka birçok çocuk kitabı bulunur ancak bunlardan sadece ikisi Türkçeye çevrilir.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Mark Pett ve Gary Rubinstein'ın Hiç Hata Yapmayan Kız adlı kitabını beğendiyseniz Patrice Karst'ın Görünmez İp kitabını ve Benji Davies'in kaleminden çıkan Yalnız Balina kitabını okuyabilirsiniz. Çocuklarınıza keyifle okuyabileceğiniz birbirinden güzel iki eser olan bu kitaplar, içinde oldukça güzel mesajlar barındırıyor.

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

16.04.2021

Harika

Kitabın içeriği ve konusu çok güzel. Sadece çocuk için değil mükemmeliyetçi ebeveynlerin de okuması gereken bir kitap.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.