40,8 TL
Standart Teslimat : 13 Ağustos - 16 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Hesap Lütfen! Kitap Açıklaması

 

Çok yönlü ve vizyon sahibi biriyle sohbet etmenin keyfini herkes bilir. Vedat Milor, işte tam da böyle bir isim! Söyleşi türünde kaleme alınan Hesap Lütfen! adlı eserde Vedat Milor’un arkadaşlıktan iş yaşamına kadar pek çok konuda fikirleri yer alıyor. Böylesi kapsamlı ve farklı bir perspektif sunan bu kitabı okurken ufkunuzun genişlememesi mümkün değil. Eserde didaktik bir dil kullanılmamasına rağmen okuyucu; kendisi için faydalı olabilecek, altı çizilesi birçok hayat dersine rastlıyor. Farklı bakış açıları ve kültürlerin harmanlandığı Hesap Lütfen!, hemen hemen her konuda bilgilenip dönüştüğünüz bir deneyim sunuyor. Çoğu yetişkinin elinden düşürmek istemeyeceği bu kitabı, bitirdikten sonra bile dönem dönem yeniden açıp sayfalar arasında gezinmek isteyebilirsiniz.

 

“Hesap Lütfen!” adlı kitabı neden okumalısınız?

Hayata dair hemen hemen her konuda bir şeyler bulabileceğiniz Hesap Lütfen! isimli kitap, söyleşi türünde hazırlanıyor. Gastronomi alanında sıkça adı duyulan Vedat Milor’un Nurhak Kaya ile yaptığı söyleşide okuyucu, Milor'un entelektüel kimliğine şahit oluyor. 272 sayfadan oluşan eser, kişisel gelişim odağında ilerliyor. "Daha kaliteli bir hayat yaşayabilir miyiz?", "Ruh sağlığımız, iş hayatımız, yeme içme kültürümüz nasıl daha güzel bir hâl alabilir?" gibi daha pek çok soruya yanıt bulabileceğiniz kitap; akıcı bir üslupla kaleme alınıyor. Birilerinin önerileriyle yolunuzu aydınlatmasını ve bu sayede daha doğru seçimler yapmayı istediğiniz bir dönemdeyseniz bu eser, aradığınız kitap olabilir. Vedat Milor gibi vizyonu geniş, birçok farklı ülkede yaşamış, yoğun bir bilgi birikimine sahip olan birinin yol göstermesi; paha biçilemez bir deneyim oluyor. Kendisiyle sohbet etmiş kadar olacağınız keyifli bir eser sizleri bekliyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Konu bakımından oldukça kapsamlı olan kitabın yazım aşamasının oldukça uzun sürdüğünü biliyor muydunuz? Pandeminin de araya girmesiyle yaklaşık iki yılda yazılan eser, Vedat Milor’un kendisini olduğu hâliyle ortaya koyduğu önemli bir çalışma niteliği taşır. Kitabın sadece belli bir bilgi birikimine sahip kişilere yönelik olmaması, hitap ettiği kitleyi genişletir. Hesap Lütfen!, herkesin kendisi için çıkarımda bulunabileceği yalın bir dille kaleme alınır. Kronik Kitap etiketiyle 2021 yılında yayımlanan eserde Milor, sevdiği kitap ve filmlerden bahsetmeyi de ihmal etmez.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Vedat Milor’un Amerika Sosyoloji Derneği tarafından verilen "en iyi tez ödülü"nü kazandığı doktora tezinden uyarlanan Devleti Geri Getirmek-Türkiye ve Fransa’da Planlama ve Ekonomik Kalkınma Üzerine Karşılaştırmalı Bir Çalışma isimli kitabını ekonomi alanında okuma yapmak isteyenlere öneririz. Bunun yanı sıra Hesap Lütfen! kitabını okuyup beğendiyseniz benzer formatta kaleme alınan İlber Ortaylı’nın Bir Ömür Nasıl Yaşanır? isimli kitabına da bakabilirsiniz.

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.