4/5 - 3 Kişi Yorum Yap
27,38 TL
36,5 TL %25
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 07 Temmuz
Standart Teslimat : 07 - 11 Temmuz
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Aşk, ihanet, tutku, trajedi, şiddet ve türlü skandallar.

Hayır, tüm dünyada sinemaseverleri peşinden koşturan yeni bir filmin konusu değil bunlar; bu, klasik mitoloji. Belki farkında olmayabilirsiniz ama Antik Yunan ve Roma mitleridir inanılması güç, insanı şoke eden ve bol bol dramatik olaylar içeren hikâyelerin kalbinde yatan.

Peki, böylesine çok sayıda ve karmaşık bağlantılar içeren anlatıların içinden nasıl çıkacaksınız? Endişeye hiç mahal yok, zira Her Yönüyle Klasik Mitoloji bu epik hikâyeleri, kolayca kavramanıza imkân tanıyacak biçimde anlatıyor. Tanrı ve tanrıçalardan canavar ve büyülü hayvanlara, klasik mitolojiyi öğrenmek için ihtiyaç duyacağınız tüm bilgiler bu aksiyon dolu kitapta sizleri bekliyor!

Bu kitap sayesinde,

  • Titanların eski Yunanları nasıl mağlup ettiğini,
  • Odysseus’un Kiklopları nasıl kandırdığını,
  • Yunanların Truvalıları nasıl alt ettiğini,
  • Hades’in Persephone’yi nasıl kaçırdığını,
  • Perseus’un Medusa’yı nasıl katlettiğini,
  • Bellerophontes’in Khimaira’yı nasıl öldürdüğünü öğreneceksiniz.

Tanrılar, tanrıçalar ve aralarındaki bağlantıyı göz önüne seren soyağacı yardımıyla, bu kitap âdeta mitolojinin yeniden hayat bulmasını ve hayatınızın parçası hâline gelmesini sağlayacak!

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar

%66,7
%0
%33,3
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

05.05.2019

Kitabın İçeriği Gayet Güzel. Tek Eksiği Haritası Olmaması.

Kitabın Bölümleri Zaman Bazında Değil, Daha Çok Karakter Bazında Oluşturulmuş. Kitabın İlk 2 Ve Son 1 Bölümü Mitler Hakkında Terimsel Bilgiler Veriyor. Daha Sonra Gaia, Oronos Ve Kronos Zamanları Anlatılıyor. 12 Ana Tanrı Ve Tanrıça Bölüm Bölüm Yer Alıyor. Daha Minor Tanrılar'a Yer Veriliyor. En Sonunda Truva Savaşı Ve Roma'nın Kuruluşu Anlatılıyor. Son Sayfalardaki Sözlük, Dizin Ve Soy Ağacı Bölümleri Çok Başarılı. Kitabı Bitirdikten Sonra Dizin'den Hangi Karakterin Tek Tek Hangi Sayfalarda Bulunduğunu Görüp Tekrar Tekrar Okuyabilirsiniz. Fakat Kitapta Eksik Olarak Gördüğüm Tek Şey Harita Bulunmaması. O Zamanların Güzel, Ayrıntılı Bir Akdeniz Haritası Olsa Okurken Oluşan Merakınızı Kolayca Tatmin Edebilecek Bir Eksiği De Kapatmış Olurlardı.

05.05.2019

Kitabın İçeriği Ve Hazırlanışı Gayet Başarılı.

Kitap Başlangıç İçin Çok İdeal Bir Kitap. Az Buz Da Bilgi İçermiyor. Orta Seviyeye Kadar Güzel Bir Bilgi Birikimi Sağlıyor. Genel Olarak Mitleri Alıntılamaktan Çok, Mitlerin Özetini Sunuyor. Ayrıca Ek Bilgi Olarak Şu Mitlerde Böyle, Bu Mitlerde Böyle Böyle Olmuş Diye Bilgi Veriyor. İnsana Bazı Duyguları Yaşatmada Başarıya Sahip Bir Kitap. Merakı, Üzgünlüğü, Hayal Kırıklığını Ve Şaşkınlığı Yaşattığı Çok Güzel Bölümleri Var. Bazı Kelimelerin Etimolojisine Baş Vurup Kelime Kökenlerinin Nerelerden Geldiğini Belirtiyor.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.