0/5 - 0 Kişi Yorum Yap
12,6 TL
18,0 TL %30
Standart Teslimat : 04 Aralık - 08 Aralık
50 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Her Şey Ayartabilir Beni Kitap Açıklaması


Yirminci yüzyılın en önemli şairlerinden biri sayılan Yeats, yaşadığı çağı ve dünyayı Rönesans sanatçılarını çağrıştıran bir ustalıkla yansıtmıştır. Şiirlerinde yaşadığı çağın sorunlarına, bir parçası olduğu toplumun gerçeklerine yer verdi. Bunu yaparken kişisel yaşantısını olanca içtenliğiyle dile getirmekten çekinmedi. Önemsediği değerleri büyük bir başarıyla yansıttı.

20. yüzyıl edebiyatının önde gelen kişiliklerinden biri olan Yeats, 1923'te Nobel Edebiyat Ödülü'ne layık görüldü. Bu kitapta Yeats'in otuz şiirini Cevat Çapan'ın Türkçesi vr İngilizce asıllarıyla bir arada bulacaksınız.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 104

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Sözcükler

 

Puanlamalar
%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

24.11.2020

yeats ile tanışın

basit görünen bir cümle ile çeşitli duygu ve düşüncelere sürükleyebilme ve betimleme gücüne hayran kaldım. bu şairle yeni tanıştım siz de tanışın tavsiye ederim.

11.07.2015

irlanda´lı büyücü

yeats´in şiirlerinde insan oğlunun kaçınılmaz yazgısı muhteşem bir şekilde  kağıda dökülür varolmanın anlamı,gençliğin geçip gitmesi,aşkın büyüsü, kabullenişi ve reddedilişi ,zamanın acımasızlığı,ülkesinden everensele ulaşan insancıllığı,onu tüm zamanların en büyük şairi yapmaya yetiyor.cevat çapan ustaya saygılar sunarım.inşallah Dylan Thomas şiirleri de çevirilir,yakın zamanda.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.