4/5 - 1 Kişi Yorum Yap
15,15 TL
24,0 TL %37
24 Saatte Kargo!
50 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Hepsi Hikaye Kitap Açıklaması


Bir dizi hikaye...
Bir dizi-hikaye..
Hayatla başa çıkmak denen, gittikçe imkansızlaşan mesleği.. Temel bir insan hali olarak, ebedi ergen şaşkınlığını..
Yanlış anlaşılmanın, kendini anlatamamanın dipsiz kaygılarını.. Ortalığı toplayamamayı, ilişkilerine hakim olamamayı.. Yine de ha gayret mutluluklar tasarlamayı, saadet anları hayallemeyi anlatan...
Böyle şeyleri hep anlatıldığından başka türlü anlatan..
bunun için, genç ve taze...
bunun için, serin ve ferah...
bunun için, mizah olsun diye zorlamaksızın mizahi hikayeler..
Bir de.. butün bunlar kadın dileyle!Sayfa Sayısı: 124

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: İletişim Yayıncılık

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Virgül Eleştirdi

Ayrıntılar, ayrıntılar...
ŞADİYE NARİN
Hepsi hikâye bir dizi hikâyenin peş peşe bir dizi-hikâye olmasıyla oluşmuş bir kitap. Bir kadının gözüyle hayatın ince ayrıntılarının ortaya serilişi ve bu ayrıntılarla başedebilmek için verilen uğraşın hikâyeleri. Konuları itibariyle birbirinden bağımsız gibi görünen bu hikâyeler, içlerinde bir sonraki veya bir önceki hikâyenin neden veya sonucunu barındırdıkları için bir hikâye zinciri oluşuyor okuyanın kafasında. Hatta biraz daha ileri gidip, sonradan kurgulanmış bir günlük bile denebilir kitap için. Yetişkin bir insanın hayatının akışı içindeki endişelerini, kendini anlatamamasını, bunun sonucunda ortaya çıkan yanlış anlaşılma kaygılarını temel alan kitap, iç dünyasındaki bu karmaşıklığı dışındaki nesnelere de yansıtan ve bu nesneleri ne yaparsa toplayamayan, ilişkilerine hâkim olamayan, ama yine de mutlu bir gelecek tasarlamaktan vazgeçmeyen bir kadının, hayatına buradan bakışını anlatıyor.

.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Virgül Eleştirdi

Gündelik hayatın hikâyesi
CEREN LORDOĞLU - BAĞIŞ ERTEN
Pek çok karmaşık süreci içinde barındıran sosyal bir yapı olarak “gündelik hayat”ın, tek başına bir inceleme nesnesi olarak sosyal bilimlerde uzun dönemli merkezî konumda yer bulamaması şaşırtıcı olsa gerek. Belki de onun tekrarlı yapısı ve alışılmışlığı bu alanı önemsiz göstermiştir. Oysa, daha evvel de sıklıkla tekrarlandığı gibi, gündelik hayat toplumu anlamada önemli bir rehber olamaz mı?
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016
Puanlamalar
%0
%100
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

28.10.2020

Arka arkaya okumalık hikayeler

Zamanın nasıl geçtiğini anlamadan içinde kaybolacağınız, mizahi ve sarkastik yönü de ağır basan hikayeler... Okuduğunuza memnun kalırsınız..

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.