19,0 TL
Standart Teslimat : 08 Şubat - 11 Şubat
250 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!
;

Hayrani Ilgar: Hayatı ve Eserleri Kitap Açıklaması

 

Hayrani Ilgar, 1960–1990 yılları arası birçok eser vücuda getirmiştir. Komünizmle Mücadele Derneğinin kurulmasında yer almış, Türk Ocağı, Türkçüler Derneği gibi derneklerde uzun süre faal olarak çalışmıştır. İzmir’de Töre ve Kültür Derneklerinin kuruluşunda yer almıştır. Ötüken, Toprak, Orkun, Millî Yol, Türk Birliği, Türk’e Çağrı dergilerinde yayımlamış yüzlerce makalesi vardır.

Ayrıca Millet, Adalet, Orta Doğu, Ege Ekspres gazetelerinde de köşe yazarlığı yapmıştır. Onlarca edebî ve fikrî eseri olan Hayrani Ilgar, Türkçü çizgisinden hiç ayrılmamıştır. Vatan aşkı ve millet sevgisi hem memuriyet hayatına hem aile yaşantısına hem de eserlerine yansımış, bütün hayatını millî bilinç ve şuurun kazanılması ve yaşatılması çabası ile geçmiştir.

Hayrani Ilgar’ın biyografisini, şahsiyetini, kişiliğini ve eserlerinin ele alındığı bu çalışmada genç kuşakların kendilerine örnek alabilecekleri bir aydını tanıtılması için çaba sarf edilmiştir. 

Bu çalışma neticesinde Türk siyasî, sosyal ve kültürel tarihi açısından bu gibi şahsiyetlerin bilinmesi, tanınması ve örnek alınmasının gerekli olduğu, genç nesillere aktarmanın bir ödev olduğu sonucuna ulaşılmıştır.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.