23,95 TL
Standart Teslimat : 01 Haziran - 04 Haziran
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Hayata Notlar - Düşünce ve Felsefe Yazıları Kitap Açıklaması

 

“İnsan, bir akıl varlığına sahip olması nedeniyle, dünyayı ve dünyada olup bitenleri anlayıp, açıklamaya yönelir. Söz konusu anlama ve açıklama faaliyeti, onun tek tek olguları ve görünüşleri aşarak bütüne ve nihai gerçekliğe ulaşabilmesiyle mümkün olur. O, bu çabasını bilim, felsefe, sanat ve din üzerinden gerçekleştirir. Kitabımızda bu konu birkaç makalede daha ayrıntılı açıklanmasına rağmen bu önsözümüzde biraz irdelemekte fayda var.

Felsefe, bilim, din ve sanat, birbirlerinden önemli farklılıklar gösteren dört disiplin, insanlığın düşünsel tarihi sürecinde, en azından bazılarının -en belirleyici de felsefe ve din arasındaki zıtlık- birbirleriyle çatıştığı mevcutsa da hepsinin tek bir ortak noktası vardır. Bu ortak nokta, onların varlığı ve dünyayı anlamlı kılmaya kalkışmalarından ve bunu algısal görünüşlerinin daha ötesine geçerek yapmalarından meydana gelir...” (Önsözden)

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.