4/5 - 7 Kişi Yorum Yap
14,4 TL
24,0 TL %40
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 19 Mayıs - 24 Mayıs
Standart Teslimat’ta 125 TL üzeri kargo bedava!

Hayallerin Ötesinde Yaşamak Kitap Açıklaması

“Yapabileceğini düşünüyorsan da, yapamayacağını düşünüyorsan da haklısın.”

 Henry Ford

“Dünya Devlerini Yöneten 50 Türk Yönetici” arasında anılan ve üst düzey yöneticiliğinin yanında hayatı da dolu dolu yaşadığına inanan Ebru Dorman, hem gençler hem de karar noktasında olan herkes için samimi bir sohbet havasında kaleme aldığı bu kitabı ile bir yandan kılavuz niteliğinde pratik bilgiler veriyor, bir yandan da olası zorluklara yönelik harika çözümler sunuyor. Mahalle ilkokulundan Harvard’a uzanan ilham dolu eğitim yolculuğunu; 17 yılı yurtdışında geçen ve başarılarla dolu 25 yılı aşkın kariyerini; başarılı, mutlu, sağlıklı bir yaşam için tavsiyelerini; girişimcilik ve fırsat eşitliği konularındaki tecrübelerini paylaşıyor. Ebru Dorman, başarının ne olduğunu ve bu kitabı yazma amacını şu sözleri ile özetliyor:

“Benim için başarı mutlu olmak, hayata coşku ile bağlı olmak, kendini sevmek, sevilmek, insanlık için faydalı işler yapmış olmaktır. Başarı, ulaştığımız mevki veya elde ettiğimiz güç ile ölçülmez. Ün ya da unvan sahibi olmak ya da çok para kazanmakla da ölçülmez. Başarı bir hedef değil, bir yolculuktur.

Bu kitabı okuyanların yaşamlarının her evresinde, günlük hayatta veya önemli karar aşamalarında faydalı olacak yeni farkındalıklar kazanabilmelerini, zengin bir ‘alet kutusu’ ile kendilerini hem daha güçlü hem de daha donanımlı hissedebilmelerini ve hayata daha olumlu yaklaşabilmelerini arzu ediyorum.”

 

Yazarın Notu 

Ne mutlu bana ki gençlik yıllarımda hayal edemeyeceğim derecede zengin tecrübe ve başarılar elde ettim, sıra dışı bir hayatım oldu, paylaşmaya değecek çok şey öğrendim. Ne mutlu bana ki öğrenmeye, üretken olmaya ve yeni hayaller kurmaya devam ediyorum.
 
Yıllardır okuduğum kitaplardan, katıldığım eğitimlerden, izlediğim videolardan, dinlediğim podcastlardan, dünyanın dört bir köşesinden rol modeli yöneticilerimden, kendi hatalarımla öğrendiklerimden ve başarılı uygulamalarımdan harmanladığım pek çok tavsiyeyi bu kitapta size sunmaya çalıştım.
 
Kitabımda girişimci olmak isteyen arkadaşlara birtakım tavsiyelerim de var. Çocuğu girişimci olmak isteyen anne-babaların ve girişimci mentorlarının da bu paylaşımlarımdan faydalanacağını düşünüyorum.
 
“Önce sağlık!” sözünün ne kadar yerinde olduğunu pandemi süreci hepimize tekrar hatırlattı. Her türlü virüse karşı en güçlü zırhımız olan bağışıklık sistemimizi güçlü tutmak için dikkat etmemiz gereken konuları “Sağlıklı Yaşam” bölümünde paylaştım.
 
Kendiniz ve hayatınızla ilgili inanç ve beklentilerinizin, her türlü değişim ve belirsizliğe bakış açınızın olumlu olduğu; değerlerinize sahip çıktığınız; sağlık, başarı, mutluluk dolu bir yaşam sürmenizi diliyor ve sevgilerimi sunuyorum.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar
%57,1
%28,6
%0
%0
%14,3
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

27.04.2021

İnspiring

Benim gibi kariyer hayatının başında olan her genç arkadaşıma tavsiye ediyorum. Ebru hanımın kitabını okuduktan sonra resmen ufkum açıldı. Yapabileceklerimizin sınırının olmadığını siz de bu kitabı okuduktan sonra hissedeceksiniz.

27.04.2021

Gelecek Dolu

Kendine ve geleceğe saygısı olan herkesin okumasını tavsiye edeceğim bir kitap olmuş. Başarılı bir tecrübe aktarımı, teşekkürler.

23.03.2021

İLHAM DOLU!

Her yaştan okuyucuya hitap eden, sağlıklı, mutlu ve "başarı" dolu bir hayat yaşamak için ilham dolu bir kaynak! Tüm telif geliri Darüşşafaka Cemiyeti’ne bağışlanıyormuş. Sosyal fayda sağlamanıza da vesile olan bu kitabı mutlaka okumanızı ve tüm dostlarınıza okutmanızı tavsiye ediyorum! Bir solukta okuyacağınıza ve her zaman elinizin altında tutmak isteyeceğinize eminim!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.