5/5 - 2 Kişi Yorum Yap
34,3 TL
49,0 TL %30
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 26 Ocak - 29 Ocak
Standart Teslimat’ta 125 TL üzeri kargo bedava!

Havada Ahkam-Türk Sivil Havacılığına İçeriden Bir Bakış 1 Kitap Açıklaması

“Geleceğin en kıymetli silahı da kuşkunuz olmasın uçaklardır. Bir gün insanoğlu uçaksız da göklerde yürüyecek, gezegenlere gidecek, belki de Ay’dan bize mesajlar yollayacaktır. Bu mucizenin gerçekleşmesi için 2000 yılını beklemeye gerek kalmayacaktır. Gelişen teknoloji bize daha şimdiden bunu müjdeliyor. Bize düşen görev ise Batı’dan bu konuda daha fazla geri kalmamayı temindir.”

Mustafa Kemal Atatürk                                                                   

1936, Eskişehir Tayyare Alanı

 

 

Türk Sivil Havacılığı’nın, Havada Ahkâm kesecek kadar “bir bileni” olan Oktay Erdağı’nın bu alandaki serüveni, 1976 yılında girdiği Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığında başladı. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünde çeşitli kademelerde şef, uzman ve şube müdürü olarak görev yaptıktan sonra, sırasıyla Hava Ulaştırma, Hava Etüt Plan, Uçuş Standartları ve Hava Seyrüsefer daire başkanlığı görevlerini dönüşümlü olarak ikişer kez yürüttü. 2005 yılında genel müdür yardımcısı olarak atandı.

 

Ayrıca, havacılık güvenliği konusunda oluşturulan Millî Sivil Havacılık Güvenlik Kurulu, Eğitim Araştırma ve Denetleme Uzmanlar Kurulu ve Havaalanları ve Havacılık İşletmelerine Çalışma ve İşletme Ruhsatı (AOC) verilmesi için oluşturulan İnceleme Komisyonu üyeliği yaptı.

 

ABD George Washington Üniversitesi’nde, ABD Sivil Havacılık İdaresi Akademisi’nde (FAA), Avrupa Sivil Havacılık Güvenlik Enstitüsü’nde (ECAC EASTI) ve Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü’nde (ICAO) Havacılık Emniyeti, Güvenliği ve Kriz Yönetimi konularında eğitim aldı. Havacılık konusunda, çeşitli dergi ve gazetelerde makaleleri yayımlandı. Millî Güvenlik Akademisi 47. dönem mezunu olan Erdağı, devlette otuz iki yıl çalıştıktan sonra 2008 yılında kendi isteğiyle emekli oldu.

 

Bu eserde, Erdağı’nın anıları ekseninde, Yüce Önder Atatürkün büyük bir öngörüyle cumhuriyetin ilk yıllarında temellerini attığı Türk Sivil Havacılığı’nın kurumsallaşması için gösterilen çabaları, gelişme evrelerini, önüne çıkarılan engelleri, devlet ve özel sektör havacılığı arasındaki haksız ve yıkıcı rekabet ile bunların karmaşık ve zor ilişkilerini, SHGM üzerinde kurulmaya çalışılan vesayeti ve bütün bunlara birebir tanıklık eden Oktay Erdağı’nın bu uğurda, âdeta savaşırcasına verdiği asla yadsınamayacak katkıyı bulacaksınız. Erdağı’nın Türk Sivil Havacılığının geleceğine yönelik öngörüleri de havacılık sektörüne ışık tutacak.

Erdağı’nın Havada Ahkâm keserken kullandığı mizahi üslubu da havacılık sektörü için çok önemli olan bu eseri zevkle okumanızı sağlayacak. Fırıldak, Kubidik, Prens, Kovboy ve Muallim’in maharetleri karşısında şaşırıp kalacaksınız.

 

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar
%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

06.03.2019

Başarılı

Havacılık sektörü malum bilgi isteyen geniş bir sektör Oktay Bey gayet iyi bir şekilde tecrübelerini anlatmış , ilk kitap için gayet başarılı çıkacak olan diger iki kitabı bekliyoruz

03.05.2018

S A M İ M İ Y E T

Gerçekten çok içten çok samimi bir kitap bir kaç günde biten cinsten başarılar.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.