37,7 TL
Standart Teslimat : 04 Şubat - 07 Şubat
250 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!
;

Hastalıksız Adam Kitap Açıklaması

 


"Ne sanıyordu, dünya büyük bir İsviçre miydi?" Samarendra Ambani İsviçrelidir, bir Hintli göçmen çiftin oğlu, kendini "başkalarının mutluluklarını yöneten meçhul manipülatör" olarak gören meşhur bir mimar. Güzel bir işi, tatlı bir kız arkadaşı vardır. O küçük mükemmel hayatı, meşum bir finansörün onu bir opera binası tasarlamak üzere Bağdat'a davet etmesiyle geri dönülmez şekilde altüst olur. Sürükleyici kurgusuyla adalet, aşağılanma, boş bir güvenlik duygusu, modern mimarinin aşırılıkları ile felsefi düşünümler iç içe. Grunberg, çağdaş bir Kafka misali kahramanını kavrayamadığı bir dünyaya atıyor; bir sabah kendini bir otel odasında sırtüstü dönmüş böcek olarak bulan kahraman gibi.
(Tanıtım Bülteninden)



Sayfa Sayısı: 375

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Alef

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

"Şaşırtıcı sonları, bireylerin barındırdıkları yıkıcı dürtülerin ansızın ortaya çıkmasını, patlamaları, böylelikle de okuyucuyu sarsmayı seviyor Arnon Grunberg. Önceki romanlarında bu konuda başarılı olduğunu söyleyebilirim. Ne var ki Hastalıksız Adam’da aynı başarıyı gösterememiş. Buna rağmen hayata pembe gözlüklerle bakan roman bolluğunda modern bireyi ve dünyayı kavramaya yönelik tutumuyla Hastalıksız Adam kendisini hemen fark ettiriyor."
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.