4/5 - 19 Kişi Yorum Yap, Kazan!
25,9 TL
37,0 TL %30
- Teslimat Seçenekleri -
Aynı Gün Teslimat : 18 Ekim (18:00 - 23:00)
Hızlı Teslimat : 19 Ekim
Standart Teslimat : 21 - 23 Ekim
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Hasret en büyük esarettir

Gittin...
Bir yemin kaldı aramızda
Yarısı senin
Yarısı benim... 

Hasret, izleri Kurtuluş Savaşı ve Cumhuriyet öncesi döneme uzanan, gerçek yaşamdan alınmış kırık bir aşkın ve ömür boyu süren hasretin öyküsü.

Müslüman bir bey oğluyla bir Rum kızının tüm engellere rağmen filizlenen sevdası, önüne çıkan ne varsa yakıp yıkacak güçte bir kora dönüşür. Ancak ayrılık kaçınılmazdır.

Lozan Antlaşması'nın öncesinde imzalanan Mübadele Sözleşmesi, bir buçuk milyona yakın insanı yerlerinden yurtlarından ederken, geride parçalanmış hayatlar, boynu bükük aşklar ve nesiller boyu sürecek hasret hikâyeleri bırakacaktır.

Tıpkı Tacettin'le Patricia'nın hikâyesi gibi...

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar

%76,5
%11,8
%5,9
%5,9
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

06.09.2019

çok güzel

Okurken hüzünlendiğim, sürükleyici bir Canan Tan romanı. Ne yazık ki geçmişte derinlemesine yaşanan acı dolu zamanlara ayna tutulmuş ve ustalıkla kaleme alınmış... Kim bilir ne Patricia ve Tacettinler geçmiştir iki toprak arasında diye düşünmeden edemiyor insan.

28.06.2015

bazı noktalar

Yazarın anlatıyı kesip okuyucuya bilgi verir tarzda romana müdahale etmesi anlatıyı arızaya uğratmıştır. Betimlemeler çok azdır, var olanlar da karakterlerin ruh durumuna ve olayların akışına uygun düşmemektedir. Tacettin ile babası arasındaki çatışma derinleştirilebilir ve bu evrensel tema´dan dramatik unsurlar çıkarabilirdi .Behire karakteri daha çok derinleştirilmeliydi. Yazar, son sahnede okuyucuyu bir duygu sağanağı içinde bırakmıştır, bu nokta oldukça başarılıdır. karakterle sustuğunda onların kafasının içinden geçenleri okuyucu pek duymamaktadır.  Yazar, duygu aktarımı kısımlarında bile karakterleri serbest bırakmazÿ; onlara müdahale eder.

30.10.2014

mukemmel

Okurken cok etkilendim. Ama sonu basit bitti. Onun dısında kusur yok okurkn suruklendim. Son yıllarda okudugumm en etkileyici kitap.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız