62,2 TL
Standart Teslimat : 31 Ocak - 03 Şubat
250 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!
;

Handan Kitap Açıklaması

 

“Aşklarını kendileri yaratır, sonra da elleriyle yok mu ederdi bütün kadınlar, yoksa ben mi böyle tuhaftım?
Yalnız bir kadın güçlü olabilir miydi? Mutlu olabilir miydi?”

Başına buyruk haliyle; hataları, sevapları, acıları, sakarlıkları, sonsuz içtenlikteki aşkları ve zaaflarıyla hepimizden bir şeyler taşıyan, ama aynı ölçüde özgün, benzersiz bir karakter, Handan… 70’lerin çocuğu Handan, hayatının son derece hassas bir noktasında (yaralı bereli orta yaşında), Halide Edib Adıvar’ın ölümsüz eseri Handan’ın eşliğinde bir keşif, bir hesaplaşma yolculuğuna çıkmaya zorlanır. Bu yolculuk ki aşklar, aldatmalar, aldanmalar, ölümler ve entrikalardan geçecek, dahası, İstanbul’un tarihinin en hareketli, en renkli ve en “gazlı” günlerini, hem de tam ortadan kat edecektir…
Ayşe Kulin her güçlüğe, her şarta göğüs geren ve “asla pes etmeyen” bir kadının, Handan’ın sıra dışı, şakrak ve capcanlı hayat mücadelesine davet ediyor okurları.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

08.10.2020

Mutlaka okumalı

Ayşe Kulin in birbiri ile bağlantılı 3 kitabından sonuncusu bence üçü de Bora’nın kitabı dönüş ve Handan okuyunuz

18.12.2019

Ahh handaan

Canım Handan çok güzeldin

06.10.2019

Genel yorum

Son derece basit anlatımı ile çok kolay okunabilecek bir kitap. Bir kitap kurdu için ise ağır edebi eserler arasına mola diye alınabilecek bir çerez. Bir çırpıda okuyup kapatabilirsiniz. Kapatınca da ilk iş Halide Edip Adıvar’ın önce biyografisine sonra romanlarına girişirsiniz. Nitekim kitap sanki tek amacı buymuş da nasıl bunu bir romana giydirir de sunarım diye azıcık zorlama olmuş hissi veriyor. Biraz aceleye gelmiş, biraz itelenmiş gibi..Nedense, daha ilk satırlarından itibaren kullanılan dilin basitliği insanda garip bir his uyandırıyor. Bu gariplik sayfalar ilerledikçe yaratılmaya çalışılan ana karaktere yapılan -yine rahatsız edici- atıflarla giderek artıyor. Okurken hem diyorsunuz ki tamam son derece doğal konuşmalar ancak bir yandan da pek edebi değeri yok.İlk bölümleri geçtikçe ise Handan romanına bir şekilde yapılan zorlama atıflar, kurulmaya çalışılan acemi bağlantılar gözünüze çarpıyor. Sonuna doğru olaylar arttığı için canlanıyor ve merakınız artıyor. Gezi kısmı ise oldukça duygusal. Keyifle vakit geçirmek veya Halide Edib’e giriş kitabı olarak tavsiye edilir ancak edebi değer bekleyenleri tatmin etmeyebilir.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.