Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Hac Kitap Açıklaması

 


"Kente dün geldim. El Cebrero yakınlarındaki Pedrafita'dan Compostela'ya giden otobüsü yakaladım. Otobüs iki kent arasındaki 150 kilometreyi dört saatte aldı; bu da bana Petrus'la yaptığım yolculuğu hatırlattı. Bazen aynı mesafeyi iki haftada yürüdüğümüz olmuştu. Biraz sonra San Tiago'nun mezarına gidip Meryem Anamızın deniz kabukları üstüne işlemiş suretine bırakacağım. Sonra da en kısa zamanda Brezilya'ya giden bir uçağa atlayacağım, yapacağım o kadar çok iş var ki. Başımdan geçen her şeyi anlatacağım bir kitap yazmayı düşünüyorum. Ama hemen değil..
Paulo Coelho 1986'da bir hac yolculuğuna çıktı: Piraneler'den Santiago de Compostela'ya uzanan 700 kilometrelik ortaçağ yolunu yürüdü. Hac, yazarın, hacıların Santiago Katedrali'ne varmak için bin yıldır yürüdükleri bu yolda yaşadığı heyecan dolu serüvenlerin öyküsü. Yalnızca Simyacı romanının yolunu açan ilk önemli romanı olduğu için değil, yazarın felsefesindeki insan sevgisini eksiksizce dile getirdiği için de Hac'ın Coelho'nun yapıtları arasında onsuz edilemez bir yeri var. Hac, sıradışının sıradan insanlarının yolu üstünde olduğunu anlatan büyüleyici bir roman.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 223

Baskı Yılı: 2006


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 175

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Paulo Coelho Dosyası "Dünyayı romanlar değil, okurlar değiştirir..."
Oylum Yılmaz 

Bazı vakitler bir de bakmışız yaşam, içimizdeki sonsuz arayış gibi uzanıp gitmekte önümüzde, ikisi birbirinden ayrılmaz olmuş, en fenası, içinden çıkılamaz olmuş. Arayışın bir noktasında, geçmişten ve gelecekten azade bir “şimdi” de takılıp kalırız. Ama an gelir tüm tıkanıklıklar açılır, istediğimiz noktaya vardığımızda ne yapmak istediğimizi çok iyi bildiğimizi fark ederiz. Ve bir de ne görelim, üzerinde yürümekte olduğumuz yol aslında içimizde yürümekte...
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

01.03.2011

Çok beğendim

Hac yolculuğunu sanki yazarla yapmış gibiyim. Kitabı genel anlamda üslup, anlatım ve içerik olarak çok beğendim. Bence yazarın en güzel kitaplarından biri.

14.11.2006

Harika

Kitabın en vurucu cümlesi şudur: "izleyeceğimiz en iyi yolun hangisi olduğunu her zaman biliriz, ama yalnızca alışık olduğumuz yolu izleriz"

04.10.2006

Yolculuk ve Yeniden Doğum

Liman, gemiler için güvenlidir ama gemiler limanda beklemek için yapılmamışlardır felsefesi üzerine yazıyor yine yazar. Simyacı kitabına hazırlık gibi düşünebileceğimiz, Fransa'dan İspanya topraklarına uzanan kendi yaptığı bir Hac yolculuğunu anlatmış yazar. Hemen hemen tüm dinlerde bir yolculuk yapılarak ruhsal temizlik öngörülmüş. Yolculukta insanların yeniden doğum yapmaları gibi diyor yazar. Normal zamanda çevremize gereken dikkati ve önemi vermiyoruz diyor. Ne zaman bir yolculuğa çıksak yabancısı olduğumuz çevreye daha bir konsantre oluruz, hayatın özüne daha bir yaklaşırız diyor. Petrus'un söylediği üzere aydınlanma için Hac yolculuğu yapılmasıda elzem değil. Yol herkese açık diyor Petrus, herhangi bir özellikli insan olmaya gerek yoktur. Yolculuk boyunca rehber eşliğinde yaptığı RAM öğretileri çerçevesinde meditasyonlarla kişsel menkıbesini bulma arayışları anlatılmış.
Simyacı tadından oldukça uzak.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.