57,0 TL
Standart Teslimat : 06 Ekim - 09 Ekim
200 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Haber Uygulamaları Kitap Açıklaması

 


Medya etiği yalnız Türkiye'de değil, bütün dünyada tartışma konusu. İngiltere gibi medya özgürlüğünün ve çok sesliliğin örnek alındığı ülkelerde bile medyadaki yolsuzluklar, özel yaşama müdahaleler, basının tekelleşmesi, siyasallaşması, medya patronlarının siyasete bulaşması myoğun eleştiri altında. Ancak demokrasinin bütün kurumlarıyla oturduğu gelişmiş, eğitim düzeyi yüksek ülkelerde, kirlenmeye karşı direnen basın yayın organlarının varlığı, kamuoyu baskısı ve her şeyden önemlisi yargının tarafsızlığı demokrasinin göstermelik olduğu ülkelere kıyasla medya için güvenli bir alan yaratabiliyor.

Öğrencilerin sadece medya kirliliğini oluşturan ortamları, iyi-kötü haber örneklerini öğrenerek değil, kendileri haber yazarak, yazdıklarını tartışmalı ortamlarda hocalarıyla birlikte düzelterek ilkeli haberciliğin temel kurallarını işin başında öğrenmeleri gelecek için umut vericidir. İlkeli medya ortamının yaratılması gençlere vereceğimiz, demokrasi, çok seslilik, özgür düşünce, ilkeli habercilik temelli eğitimle yakından ilişkilidir. Bu bağlamda, Yrd. Doç. Dr. Hasan Gürkan ve Yrd. Doç. Dr. Başak Gezmen'in Haber Uygulamaları, Haberin Temel İlkeleri kitabını, gelecekte medya ortamında çalışacak gençler için yararlı bilgi ve uygulamalar içeren önemli bir çalışma olarak değerlendiriyorum.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 172

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Artes Yayınları

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.