31,55 TL
Standart Teslimat : 25 Mart - 28 Mart
250 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!
;

Güvercin Kitap Açıklaması

 


Daha önce yayımladığımız ve aralıksız yeni basımlarını yaptığımız "Koku" adlı romanıyla, bütün dünyada olduğu gibi yurdumuzda da alışılmadık kalabalıklara ulaşan genç Alman romancısı Patrick Süskind'in bu ikinci romanını, "Güvercin"i de yine usta çevirmen Tevfik Turan'ın Türkçesiyle sunuyoruz. Bu kısa romanın başkişisi Jonathan Noel, olaylardan kaçan, içine kapanık, sıradan bir insandır. Yıllardır bir bankanın bekçiliğini yapmaktadır. Bütün yaptığı da bankanın müdürünü karşılamak, arabasının kapısını açmaktır. Paris'te bir çatıkatında yaşamakta, bu katın sahibi olmaya çalışmaktadır. Ama birgün karşısına çıkan bir güvercin, bu sıradan insanın tekdüze yaşamını altüst eder. Patrick Süskind, gerçekten okutmasını bilen usta bir yazar. "Koku" gibi "Güvercin"i de bir solukta büyük bir ilgi ve keyifle okuyacağınızdan hiç kuşkumuz yok.Sayfa Sayısı: 96

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

1001 Kitap'tan 1'i

Bu kısa romanın her yanı, karanlık bir yoğunlukla kaplıdır. Süskind psikolojik temaları araştırmasıyla daima beğeni toplamıştır ve toplumdaki dışlanmışları, bu kişilerin tuhaflıklarını başarıyla betimlemesini sağlayan bir yeteneğe sahiptir. Biraz sıra dışı bir adam olan Jonathan Noel, monoton aynılığı neredeyse otomatik olarak devam ettiren 50’li yaşlarında bir banka güvenlik görevlisidir. Sosyal ilişkileri, en mekanik gereklilikleri dışında, bırakmıştır. .

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

31.10.2019

Etkileyici

İncecik fakat bir o kadar da etkileyici bir kitap. Bir bankada güvenlik görevlisi olan kahramanımızın korkularını, hayata bakışını, umutsuzluğunu okuyorsunuz. Sakin sıradan hayatı koridorda bir güvercin görmesi ile değişiyor.

21.01.2016

fd61

postmodern korku kültürü

19.06.2015

Koku Üstüne Bir de Güvercin

Kokudan sonra okudum Güvercin öyküsünü. Kokudaki gibi burada da karşımıza takıntılı bir insan çıkıyor. Kendi düşüncelerinde kaybolması, düşündükçe abartı fikirler bulması hoşuma gitti. Okunacak bir kitap, tavsiye ediyorum.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.