Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması

Çağdaş Batı dünyası için Doğu disiplinlerinin belki de en önemli yorumcularından olan Watts, “anlatılamaz olanı anlatma”  yeteneğine sahip.

-Los Angeles Times-

 

Geleceğe dair plan yaparak ve bekleyerek çok zaman harcıyoruz. Bir sonraki ânın keyifli olmasını sağlamak amacıyla kaygılı bir çaba içine girerek, genellikle ânın keyfini çıkarmayı ıskalıyoruz. Doğu felsefesi ve öğretilerine dayanarak Watts, neyi bilmediğimizi ve bilemeyeceğimizi kabul ederek, sahiden bilmeye değer bir şey bulabileceğimizi söylüyor. Tatminkâr bir hayat sürmek için insan şu ânı kucaklamalı –tam olarak şimdi’de yaşamalıdır.-

Zarifçe düşünülmüş, berrak bir şekilde yazılmış bu felsefi eser Watts’ın uzun kariyerini öne çıkaran bütün bilgeliğini ve ruhunu kapsayarak hâlâ bizimle birlikte yankılanmaktadır.

 

Mutluluk, gelecekten beklenen bir şeye bağlıysa, sürekli elimizden kaçacak bir hayali kovalıyoruz demektir.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

 

Puanlamalar

%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

20.04.2019

Çok özel bir eser

Kitapların okuyucusunu bulduğuna inanan biri olarak, Alan Watts karşıma öyle bir anda çıktı ki bu kitabın her kelimesi derime nüfuz etti adeta. Okuyucuya yalnız olmadığı hissiyatını veren ve bunu fark ettirmeden yapan nadir kitaplardandır. Cümleleri tekrar tekrar okunup düşündürten adeta insanın kalp gözünü açan müthiş bir ustalık eseri . Doğu felsefesinin minimal ve narin öğretilerinden yola çıkılarak yaşam üzerine o kadar incelikli tespit ve tavsiyeler barındırıyor ki, görüşünüz veya dininiz her ne olursa olsun yazarın anlatmak istediklerine hak vermeden edemiyorsunuz. Felsefeyle ilgilenenlerin ilgisini çekeceğini düşündüğüm ve mutlaka kütüphanesinde bulundurması gereken, ebatına göre ağırlığı fazla olan bir kitap bu kitap. Dilerim bu kitap, hayatın gerçekten ne demek olduğu ve ne olduğu üzerine kafa yoran tüm kitapseverleri en doğru zamanda bulur.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız