67,35 TL
Standart Teslimat : 06 Ekim - 09 Ekim
200 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Gurbet Kuşları Kitap Açıklaması

 


1950'li ve 6O'lı yıllarda göçler ve inşaatlarla çehresi hızla değişmekte olan İstanbul Gurbet Kuşları'nın acımasız toprağıdır. Ekmek kavgası uğruna İstanbul'a göçmüş Anadolulular, bu değişimin rüzgârından nasiplenmeye çalışan açıkgözler ve kendini bu insanların sırtına basarak dönüştüren sistem, İstanbul kadar yaşamın da rengini değiştirmektedir. Tam bu değişimin ortasındaki insanlar Orhan Kemal'in usta kalemi ve her zaman insana sevgi dolu olan duruşuyla sunuluyor okurlara. Türkiye'nin yakın geçmişine ve onu takip eden şimdisine gerçekçi bir gözle bakabilmek için Gurbet Kuşları mutlaka okunması gereken bir kitap.

Orhan Kemal'in kitapta lir okurun hayatta rastlayabileceği o çok nadir hazineler arasında yer alır. Çok az yazar okurunun dünyasında onun kadar iz bırakır, okurunu onun kadar biçimlendirir. Orhan Kemal umudu ve iyimserliği yemden kazanmamız için yol gösterir bize. Edebiyatımızın en değerli ustalarından biri olan Orhan Kemal'in kitaplarını yayımlamaktan
onur duyuyoruz.Sayfa Sayısı: 384

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Everest Yayınları

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

10.11.2019

İnsanı anlatmak

Anadolu insanı deyince aklınıza ne geliyorsa ete kemiğe bürünüyor kitapta. Erkeği, kadını, çocuğu, zengini, fakiri, iyisi, kötüsü, açıkgözü,mazlumu. Hepsi tanıdık, hepsi biz aslında.Para kazanmak için "taşı toprağı altın" İstanbul'a göçen,hayat mücadelesi veren insanların hikayesi. İktidar ve muhalefet arasındaki çatışma , evlilik, aile, kadına bakış ve tabi yoksullukla dönemini çok iyi anlatıyor. Mutlaka okumanızı tavsiye ederim.

09.02.2018

Başarılı...

Kitabın giriş kısmı bizi olayın içine atıyor dili ile de hem o zamana tanıklık ediyorsunuz hemde günümüze yorumluyorsunuz. Ancak sonlara doğru biraz bitsede gitsek havası sezdim kitapta.. Devam edilebilir ve ya sondaki gelişmeler daha ayrıntılı bir şekilde anlatılabilirdi. Çünkü, ordan da çıkarmamız gereken önemli veriler var. Buna rağmen kesinlikle okunması okutulması gereken bir kitap..

17.06.2016

tek kelimeyle mükemmel...

Orhan Kemal'in okuduğum ilk kitabıydı. Ve bu sayede kitaplarını sevmeye başladım. Kitabın dili akıcıydı ve bu sayede 2 günde bitirdim. Konusu ise o kadar gerçekçi ki sanki olayın içindeymişsiniz gibi hissediyorsunuz. Kesinlikle en beğendiğim kitaplar arasında, herkese tavsiye ederim.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.