45,0 TL
Standart Teslimat : 20 Ağustos - 23 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Günümüz Türkçesiyle Felatun Bey ile Rakım Efendi Kitap Açıklaması

 

Felâtun ve Râkım yakın muhitlerde, biri alafranga özentisi bir babanın elinde, diğeri babası ölünce zor koşullarda, anne ve dadısının fedakârlıklarıyla büyümüş yirmili yaşlarda iki arkadaştır. Felâtun Bey şık giyinmenin, gezip tozmanın peşinde, Batı özentisi bir tiptir; Râkım Efendi ise çalışkan, kendini yetiştirmiş, Doğu ve Batı kültürlerini özümsemiş biridir. Ahmet Mithat Efendi birbirine bütünüyle zıt bu iki tipi çeşitli olaylar içinde, kimi zaman oldukça mizahi bir dille karşılaştırarak ideal bir tip yaratır. Yazarın yaşamöyküsüyle paralellikler de taşıyan roman, Batılılaşma eşiğindeki toplumun meselelerini bu yeni kültürü sindiremeyen alafranga züppe tipiyle ortaya koyar.

 

(Tanıtım Büteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

22.12.2020

Beğendim

Çok güzel kitap kapağı tasarımı harika

19.11.2019

Turk klasikleri serilerinde olmasi okunmasi gereken bir kitap

Anlattigi donemin insanlardaki farklarini yansitmasi ve ozellikle de okuyucu ile surekli sohbet ediyormus gibi olmasi cok degerli detaylar

04.09.2019

Lütfen okuyun

Konusundan ziyade hikayenin samimi anlatımı, kullanılan kelimeler ve grameri daha çok  beğenimi kazandı.Günümüzde her konuda acelemiz olduğundan konuşmalarımızda kullanılan kelimelerin ve gramerimizin ne kadar basitleşip edebilikten uzaklaştığını. bu kitap okunduktan sonra kolaylıkla anlaşılmakta.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.